Przyjeżdża wielu turystów Japonia , ograniczone do wizyt w głównych miastach turystycznych - Tokio , Kioto i Hiroszima w rezultacie powracają do domu z błędną opinią, że cały Kraj Wschodzącego Słońca jest jedną wielką, gęsto zaludnioną metropolią. W rzeczywistości natura tego regionu jest niezwykle bogata: japoński archipelag rozciąga się prawie 3000 km z północy na południe, ujawniając szeroki zakres naturalnych atrakcje od dryfujących kraterów od wybrzeży wyspy Hokkaido po dżungle namorzynowe Okinawa . Szczególną rolę w tworzeniu niesamowitych krajobrazów, często przedstawianych na fotografiach i pocztówkach z Japonii, przypisuje się kręte rzeki, których na terenie kraju jest ponad 200. Niektóre z nich zostaną opisane bardziej szczegółowo.

Największe rzeki Japonii

Od szkolnych lekcji geografii wszyscy zapewne pamiętają, że Japonia jest krajem wyspiarskim, dlatego wiele rzek nie jest zbyt dużych. Ich długość jest mniejsza niż 20 km, a powierzchnia basenu prawie nie osiąga 150 metrów kwadratowych. km, jednak takie miejsca są najczęściej wykorzystywane przez obywateli i turystów odwiedzających do organizowania pikników i rekreacja na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz poczuć prawdziwą moc i siłę, udaj się na brzeg jednej z głównych dróg wodnych kraju. Oferujemy listę największych rzek w Japonii:

  1. Rzeka Sinano (367 km) jest główną i najdłuższą rzeką w Japonii. Znajduje się na wyspie Honsiu i płynie na północ, spadając w pobliżu miasta Niigata na Morzu Japońskim. Znaczące wymiary powodują, że Shinano-gawa jest ważnym szlakiem wodnym, a Okozu, jeden z kanałów rzeki, całkowicie zapobiega powodziom Niigate i wypełnia pola ryżowe wokół niego.
  2. Река Синано - самая длинная река Японии
  3. Rzeka Tone (322 km) to druga najdłuższa rzeka w Japonii, położona, podobnie jak Shinano, na wyspie Is. Honsiu. Pochodzi z gór Echigo, na szczycie Ominaks, a następnie wpada do Oceanu Spokojnego. Z punktu widzenia turystyki znaczenie ma również Tonegawa: jego źródła są dość popularne ośrodek wypoczynkowy z gorącymi źródłami Minakami-onsen. Ponadto rzeka Tone jest doskonała dla miłośników sportów wodnych - spływów kajakowych, raftingu itp.
  4. Река Тоне
  5. Rzeka Ishikari (268 km) jest główną drogą wodną wyspy Hokkaido. Pochodzi u podnóża góry o tej samej nazwie i wpada do Morza Wschodniochińskiego. Nazwa Ishikari dosłownie tłumaczy się jako "meandrująca rzeka", co jest całkiem zgodne z jej wyglądem. Jeśli jesteś w Hokkaido i masz trochę wolnego czasu, koniecznie wybierz się na piknik w pobliżu wody, podziwiaj czarujące drzewa wiśniowe i majestatyczne góry położone w pobliżu rzeki.
  6. Река Исикари
  7. Rzeka Tadami w Japonii (260 km), której główną cechą jest zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na góry i lasy, wzdłuż których płynie. Możesz dostać się tu z prawie każdego miasta w kraju pociągiem, mijając most położony nad rzeką.
  8. Река Тадами
  9. Rzeka Tokati (196 km) nie jest największą, ale zdecydowanie jedną z najpiękniejszych rzek w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jego początki leżą na wschodnich zboczach góry o tej samej nazwie na wyspie. Hokkaido. Szczególnie popularny wśród turystów z całego świata jest plaża przy ujściu rzeki Tokati w Japonii, która słynie z niezwykłych kryształowo czystych kry rozrzuconych wzdłuż całego wybrzeża. Dla niezwykłej przejrzystości i niesamowitej gry w słońcu miejscowi często nazywają je drogocennymi kamieniami lub skarbami.
Берег реки Токати