Od dawna zauważono, że kuchnia narodów żyjących w tym samym regionie podatnym na małżeństwa między grupami etnicznymi miesza się pięknie, a wynik tego wzajemnego przenikania się kultur jest przyjemny dla wszystkich. Zdarzyło się to raz z tradycyjnym daniem kuchni tatarskiej - azu. Jeśli dzisiaj, przed gościem w kawiarni o tradycyjnej rosyjskiej kuchni, w stylu tatarskim postawimy talerz z azu wołowym, osoba ta będzie bardzo zaskoczona i zapyta, co jest w tym tatarskim daniu. Na pierwszy rzut oka, tatarski styl wołowiny jest bardzo podobny do zwykłego gulaszu, który jest przygotowywany przez kobiety różnych narodowości, i tylko odczuwając smak potrawy, zdajesz sobie sprawę, że nie przypomina to żadnej innej rzeczy, jaką kiedykolwiek jadłeś: ostre, pikantne smak umieści wielu w ślepym zaułku. Nie musisz zgadywać, co daje pozornie zwyczajna pikantność, po prostu znajdź przepis na Azu w języku tatarskim, a zrozumiesz wszystko.

Tradycyjna opcja

Składniki:

Do 400 g wołowiny potrzebne są 2 duże cebule, 100 g masła lub 50 g oleju roślinnego, 3 średnie ogórki, 3 łyżki. łyżki koncentratu pomidorowego lub tłuczonych ziemniaków.

Gotowanie:

Tradycyjnie przygotowanie azu w tatarskim zaczyna się od krojenia mięsa. Cielęcina lub polędwica wołowa powinny być dobrze umyte i wysuszone papierowym ręcznikiem lub serwetką, a następnie pokrojone na cienkie, długie plastry, upewnić się wzdłuż włókien. Mięso na aza z wołowiny w tatarskiej jest krojone w taki sam sposób, jak przy przygotowywaniu wołowiny stroganowej. Rozdrobnione mięso należy zwinąć w mąkę pszenną i, otrząsając z nadmiaru mąki, smażyć do uzyskania jasnego brązowienia na maśle. Tradycyjnie do masła używa się masła lub ghi, ale można też wziąć słonecznik. Kiedy mięso zacznie się czerwienić, dodaj cebulę pokrojoną na pół-pierścienie. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo oleju. Dusz mięso cebulą przez około 20 minut na małym ogniu, często mieszając. Jeśli to konieczne, dodaj trochę bulionu lub wody.

Oddzielnie przygotowuj składniki, które sprawiają, że gulasz w azu w Tatar: drobno posiekaj ogórki kiszone, dodaj je do mięsa. Gulasz przez kolejne 5 minut, następnie dodaj pomidorową lub przecier pomidorowy. Liście laurowe i ziele angielskie, sól i zielenie są dodawane do podstaw do smaku.

Opcja żywieniowa

Składniki:

400 g filetu z kurczaka będzie potrzebowało 50 g oleju roślinnego, 1 dużą cebulę, 2 duże ogórki i 4 łyżki. łyżki śmietany.

Gotowanie:

Jak ugotować podstawy w tatarskim, wielu ludzi wie, nie każdy wie, jak urozmaicić to danie i dać mu nowe życie. Jeśli mięso wołowiny wydaje się zbyt trudne dla ciebie lub jeśli po prostu ci się nie podoba, przygotuj aza w tatarskim z kurczaka. Aby przygotować tę dietetyczną opcję, użyj tylko piersi z kurczaka - z innych części kurczaka azu nie będzie działać. Pierwszy etap będzie taki sam jak przy przygotowywaniu podstaw wołowiny: pokrój mięso wzdłuż włókien w małe kostki i zwiń mąkę. Azu w tatarskim stylu jest smażone tylko w oleju roślinnym, więc ilość cholesterolu nie jest zbyt duża. Obok smażonego mięsa dodaje się cebule, posiekane pióra. Mięso duszone jest cebulą przez około 15 minut, następnie drobno posiekane solone ogórki układa się w tym samym miejscu. Jest tajemnica - konieczne jest obieranie skórki z ogórków. Gdy ogórki są duszone z mięsem przez 5 minut, dodajemy przyprawy, trochę czosnku i bardzo tłustą śmietanę (pomidor nie jest dodawany do podstaw w stylu tatarskim). Przed podaniem lazur posypane posiekanymi zieleniami.

Mięso jagnięce

Składniki:

Na 400 g jagnięciny weź 3 cebule, 4 kiszone ogórki, 2 łyżki. łyżki pasty pomidorowej i 2 dojrzałych pomidorów.

азу из говядины по-татарски

Gotowanie:

Azu w tatarskim owieczce przygotowywane jest w dwóch wersjach. Pierwsza wersja gotowania całkowicie pokrywa się z przygotowaniem podstaw w tatarskim stylu wołowiny. Druga opcja jest bardziej interesująca i przydatna, ponieważ jest gotowana w garnku. Mięso wybieraj ostrożnie. To może być tylko polędwica. Pokrój ją w cienkie paski wzdłuż włókien, zroluj w mące i smaż na patelni do uzyskania jasnobrązowego koloru. Oddzielnie podsmażyć posiekaną cebulę. Umieść mięso i cebulę w gęstym glinianym garnku, dodaj posiekane ogórki kiszone, sól i przyprawy, koncentrat pomidorowy i świeże pomidory pokrojone w małe kostki. Wszystko wymieszaj, przykryj i wstaw do piekarnika na wolny ogień przez półtorej godziny (w zależności od mięsa).