Powietrze to życie. Oddychanie oznacza życie. Jak często słyszymy takie wyrażenia, a mimo to nie przywiązujemy do nich wagi.

Czy wiesz, moje drogie kobiety, że właściwy oddech znacznie spowalnia proces starzenia? Jeśli martwisz się nadmierną wagą - użyj odpowiedniej techniki oddychania, aby schudnąć. Właściwe oddychanie podczas ćwiczeń zwiększy efektywność i oszczędza od przepracowania. Przy prawidłowym oddychaniu dochodzi nie tylko do wymiany gazowej, ale także do oczyszczania krwi, limfy i komórek ciała, co pomaga w pozbyciu się cellulitu. Ponadto, metoda prawidłowego oddychania leczy wiele poważnych chorób. Już w 1931 roku profesor Otto Warburg stwierdził, że niedostateczny dostęp tlenu do komórki prowadzi do raka, za co otrzymał Nagrodę Nobla.

Jak prawidłowo oddychać?

Jest wiele praktyk oddechowych, ale musisz zrozumieć, że w przypadku jakiegokolwiek zawodu istnieje środek ostrożności i przeciwwskazania. Szczególnie ostrożnie przestrzegaj właściwej techniki oddychania podczas treningu - to uratuje twoje serce przed przeciążeniem. Nigdy nie przeciążaj się i nie wykonuj ćwiczeń w stanie depresji - ponieważ oddychanie jest również wymianą energii. Nie narażaj się na zawroty głowy. Oddychaj tylko nosem, to jest dokładnie to, do czego jest przeznaczony. Kategorycznie nie zaleca się oddychania przez usta, ponieważ kluczem do sukcesu ćwiczeń oddechowych jest nauczenie się prawidłowego oddychania przez nos.

Przede wszystkim należy rozwinąć oddychanie przeponowe, czyli oddychanie brzuszne. Ten typ prawidłowego oddychania charakteryzuje się tym, że całe płuco bierze udział w procesie, a nie tylko jego górną część, jak w przypadku płytkiego oddychania. Dla kobiet nie jest to bardzo prosty i znany sposób oddychania, ale po ćwiczeniu zrozumiesz, jak prawidłowo oddychać żołądkiem i będziesz w stanie docenić pozytywny wpływ tej metody. Po pierwsze, narządy wewnętrzne masują przeponę, a po drugie, proces spalania tłuszczu zaczyna się, po trzecie, aktywuje się zasoby organizmu, stajecie się energiczni i energiczni. Ta technika jest bardzo prosta, dzięki regularnym treningom szybko zrozumiesz, jak prawidłowo oddychać żołądkiem.

Jeśli masz wolny czas, możesz wziąć udział w zajęciach jogi, prawidłowe oddychanie polega na tym, że wydech powinien być 3-4 razy dłuższy niż wdech, a częstotliwość oddechu jest mniejsza. Pomimo tego, że system ten ma wiele stuleci, znajduje wielu zwolenników w naszych czasach. Zajęcia z jogi czynią człowieka spokojnym, zwiększają jego zdolności intelektualne i rozwijają swój potencjał twórczy.

Jak oddychać, aby schudnąć?

Jeśli chcesz schudnąć bez diety, ale nie masz czasu i wysiłku na ciężki wysiłek fizyczny, to metoda jest idealna dla ciebie bodyflex - prawidłowe oddychanie. Jego działanie polega na wypełnieniu wszystkich komórek ciała tlenem, który intensywnie spala tłuszcz. Właściwe oddychanie dla utraty wagi daje bardzo szybkie rezultaty. Ponieważ jest to przede wszystkim metoda odnowy biologicznej, oprócz pozbycia się nadwagi pozbędziesz się wielu chorób, poczujesz radość i dobre samopoczucie. Kiedy opanujesz ćwiczenia z prawidłową techniką oddychania w bodyflexie, zajmie ci to 15 minut dziennie.

A jak oddychają nasze dzieci?

Jeśli masz dzieci, zwróć uwagę, jak oddychają. Bardzo ważne jest nauczenie ich prawidłowego oddychania przez nos. Naruszenie oddychania przez nos może prowadzić do osłabienia wyższej aktywności nerwowej, zmniejszenia rozwoju umysłowego. Powodem jest to, że przy prawidłowym oddychaniu przez nos naczynia włoskowate rozszerzają się, poprawiając jego funkcję. Dla dzieci są specjalne ćwiczenia dla prawidłowego oddychania w formie zabawnych gier. Przy odrobinie wyobraźni sam możesz wymyślić grę, która uczy technik prawidłowego oddychania dziecka. Jeśli twoje dziecko śpiewa, pamiętaj, że ustawienie prawidłowego oddychania podczas śpiewu wpływa na siłę i brzmienie głosu.

Tworzenie prawidłowego oddechu nie zajmie Ci dużo czasu i wysiłku, ale kiedy nauczysz się prawidłowo oddychać, będziesz mile zaskoczony niespodziewanymi rezultatami.

Как правильно задерживать дыхание

Zanim nauczysz się prawidłowo oddychać, wybierz odpowiednią metodę, naucz się prawidłowo wstrzymywać oddech, która pozycja wyjściowa jest najskuteczniejsza, przejrzyj opinie i komentarze dotyczące wybranej techniki.

Wybierając ćwiczenia oddechowe, dowiadujesz się, jak działa na ciało, jakie są jego cele i czy spełniają Twoje oczekiwania na zajęciach.

Ćwiczenia oddechowe są najprostszym i najłatwiej dostępnym sposobem utrzymania energii życiowej na wysokim poziomie, dbania o figurę, utrzymania zdrowia i młodości.