Profiteroles to popularne i znane danie kuchni francuskiej, będące oryginalnym ciastem z ciasta kremowego z różnorodnymi nadzieniami. Dowiedzmy się, jak zrobić warzone profiterole i podawać gościom pyszne i miękkie ciastka.

Profiterole Custard Recipe

Składniki:

Do testu:

 • masło - 100 g;
 • mąka pszenna - 200 g;
 • przegotowanej wody - 250 ml;
 • jajko z kurczaka - 4 szt.

Do kremu:

 • mleko - 250 ml;
 • jajo kurze - 1 szt.;
 • mąka pszenna - 1 łyżka. łyżka;
 • cukier granulowany - 150 g;
 • masło masłowe - 50 g;
 • Wanilina, skórka z cytryny - do smaku.

Do glazury:

 • gorzka czekolada - 50 g;
 • krem - 20 ml.

Gotowanie

Tak więc przede wszystkim zapalamy piekarnik i zostawiamy go do ogrzania do około 180 stopni. Następnie przejdź do przygotowania ciasta choux. Aby to zrobić, weź schłodzone masło, pokrój je na dowolne kawałki i zalej wodą. Następnie mierzymy wymaganą ilość mąki za pomocą szklanki i przesiewamy ją dobrze. Wodę zanurzamy w kąpieli wodnej i podgrze- wamy, aż płyn się zagotuje, a olej całkowicie się rozpuści. Teraz, bez wyjmowania miski z łaźni wodnej, wlej mąkę i wymieszaj gładkie ciasto bez grudek. Następnie delikatnie zdejmij naczynia z ognia i pozostaw do ostygnięcia na około 5 minut. Następnie najpierw przełamamy jedno jajko do ciasta, mieszamy je tak, aby całkowicie się rozpuściło, a następnie dodajemy drugie i tak dalej. W rezultacie powinieneś uzyskać bardzo lepką, grubą i utrzymującą kształt, masę.

Następnie weź łyżkę stołową i ułóż ciasto w małe grona na wysmarowanej tłuszczem blasze do pieczenia. Teraz wysyłamy blanki do gorącego piekarnika i zauważamy około 30 minut. W tym czasie nie otwieramy drzwi piekarnika, aby ciasteczka "nie upaść". Następnie ostrożnie wyjmij profiterole, połóż je na płaskim, dużym naczyniu i pozostaw do ostygnięcia w temperaturze pokojowej.

Tym razem zajmijmy się przygotowaniem sosu z tobą. Aby to zrobić, przesiej mąkę, dodaj cukier i rozbij jajka. Wszystko dobrze wymieszane z trzepaczką lub mikserem. Następnie wlej ciepłe mleko i mieszaj masę do uzyskania jednolitej masy. Dla wygody można najpierw zagotować mleko, schłodzić do około 40 stopni, a następnie dodać do mieszanki jaj - to znacznie przyspieszy przygotowanie kremu.

Następnie ułóż naczynia na kuchence i, ciągle mieszając, gotuj na minimalnym ogniu, aby "zaciągnąć". Gdy tylko małe pęcherzyki powietrza zaczną się pojawiać i pękać na powierzchni Kremushki, wznosząc się od samego dołu, można wyłączyć ogień. Ubij ochłodzoną śmietankę dokładnie mikserem ze zmiękczonym masłem, dodaj wanilię lub inny smak do smaku.

krem profiteroles

Naszym następnym zadaniem jest wypełnienie profiteroles kremem. Jeśli naprawdę nie lubisz grubej wersji ciasta pokrojonego w bok, wypełnij torbę z kremem i włóż do każdego ciasta, robiąc małą dziurkę u dołu. Gotowe profiteroles z krem dodajemy slajd do naczynia i podajemy go gorącej herbacie lub kawie.

W razie potrzeby można wlewać ciastka na polewę czekoladową. Aby to zrobić, wlej śmietankę do wozu, połóż na słabym ogniu i wrzuć tam czekoladę. Dokładnie mieszając wszystko, roztopić płytki i doprowadzić krówkę do gładkiego i jednolitego stanu. Na każdy placek nakładamy glazurę za pomocą pędzla kulinarnego. Serve profiteroles Możesz od razu, ale możesz trochę poczekać, aż ciasto będzie nasiąknięte kremem i stanie się bardziej miękkie i delikatne.