Wiele nowoczesnych gospodyń domowych zajmuje się przygotowywaniem domowych bułeczek i sushi . Popularność kuchni japońskiej rośnie z roku na rok, a coraz więcej kobiet chętnie poznaje wszystkie subtelności gotowania tych potraw. I każda gospodyni może nauczyć się gotować bułki w domu. Obecnie istnieje wiele pomocy wizualnych, a także ogromna liczba lekcji mistrzowskich, w których profesjonaliści dzielą się przepisami na robienie bułek w domu, a rolki są najpopularniejszym rodzajem sushi. Dlatego istnieje ogromna liczba bułek z przepisami i sushi, które można przygotować w domu. Przygotowując bułki raz, możesz upewnić się, że nie ma nic poza złożonością tej techniki. Należy pamiętać, że bułki domowej roboty są zawsze bardziej zdrowe i smaczne. W poniższym artykule opisano szczegółowe przepisy na to, jak zrobić bułki w domu i ugotować dla nich ryż.

Rolki ryżowe

Gotując ryż do zrolowania na jednej szklance ryżu, należy wziąć 1,25 szklanki wody. Przed gotowaniem ryż należy kilkakrotnie wyprać, dodać wody i pozostawić na 30 minut. W tym czasie ryż zostanie całkowicie oczyszczony. Czysty ryż należy wlać do rondla, zalać zimną wodą i pozostawić pod szczelną pokrywką do czasu wrzenia. Gotowany ryż powinien być gotowany na maksymalnym ogniu przez 1 minutę, po czym ogień powinien być mały i gotować przez kolejne 15 minut. Podczas gotowania nie można otworzyć pokrywy i dodać soli. Gotowy ryż należy podać pod zamkniętą pokrywką przez kolejne 10 minut, po czym należy dodać sól i 5 łyżek stołowych octu ryżowego. Rolki ryżowe nie mogą przeszkadzać - należy je przekłuć drewnianą łyżką.

Роллы в домашних условиях филадельфия Przepis na bułki "Filadelfii"

Rolls "Philadelphia" wystarczy, aby w domu. Do zrolowania rolek potrzebne są następujące składniki: 200 g ryżu na rolki, 100 g łososia, 50 gram miękkiego sera "Filadelfia", awokado i ogórek, 2 arkusze wodorostów nori, marynowany imbir, wasabi, sos sojowy, ocet ryżowy, sól.

Rolki ryżowe należy ugotować, dodać 5 łyżek octu ryżowego i soli, schłodzić.

Ogórki i awokado należy obrać i pokroić w cienkie paski. Łosoś też pokroić na małe kawałki.

Na matę bambusową nałóż warstwę wodorostów nori, aby przygotować sushi z błyszczącą stroną do góry (mata powinna być przykryta folią spożywczą). Umieść ryż na arkuszu nori i delikatnie wypoziomuj go dłońmi zwilżonymi w wodzie, aby się nie przykleiła. Następnie liść należy obrócić ryż w dół. Umieść ser Philadelphia w środku płata nori jednym paskiem. Na serze należy umieścić ogórek i awokado i równomiernie je rozdać. Następnie za pomocą rolki zwinąć i delikatnie nacisnąć w dół, aby stała się gęsta. Połóż kawałki łososia na rolce, dociśnij i pokrój bułkę na 8 kawałków.

Następnie gotowe bułki można układać na talerzu i podawać z marynowanym imbirem, wasabi i sosem sojowym.

Запеченные роллы

Ostatnio upieczone i upieczone bułki stały się powszechne . Te bułki są przygotowywane przy użyciu okruchów chleba i specjalnej mieszanki "Tempura". Zwykły bułek, który ma nadzienie do środka, należy zwinąć w bułce tartej i posmarować mieszanką "Tempura", a następnie podsmażyć na patelni lub upiec w piekarniku. Następnie rolkę należy schłodzić i pokroić na 6 części. Należy pamiętać, że smażone i pieczone bułki są dość duże. Podawać bułki z sosem sojowym.

Gotowanie bułek domowych to ekscytujący i interesujący proces. W tym przypadku możesz eksperymentować, używać różnych wypełnień i pod każdym względem doskonalić swoje umiejętności kulinarne.