Chodzenie na basen to nie tylko przyjemność i przyjemna rozrywka, ale także ogromna korzyść dla zdrowia. Przenoszenie gier w basenie ma ogromny zakres pozytywnych cech. Pomagają wzmocnić ogólny stan zdrowia zawodników, zaznajomić ich z ogólnymi właściwościami wody, nauczyć się pływać i opracowywać dane fizyczne przy minimalnym obciążeniu, aby poprawić stan emocjonalny. Wiadomo również, że jest bardzo skuteczny pływanie dla utraty wagi .

Wszystkie gry na wodzie w basenie można podzielić na fabułę ("Karasi i karpie", "Rybacy i ryby" i inne), zespołowi i bez dowodzenia, a także bezpardonowo ("Kto jest pierwszy?", "Kto następny?", "Kto jest dłuższy?" ). Wybierając gry, należy również zwrócić uwagę na wiek uczestników i ich trening fizyczny. Również przed rozpoczęciem gry musisz powiedzieć wszystkim o zasadach zachowania na wodzie, o zasadach samej gry, o dystrybucji ekwipunku, jeśli jest to wymagane przez wybraną grę. Jeśli dzieci lub nastolatki bawią się, warto również zidentyfikować dorosłego, który wie, jak dobrze pływać, aby śledzić to, co dzieje się w basenie.

Zabawne gry w basenie

Podczas gry pływanie w basenie zamienia się w zabawną zabawę i naukę pływania oraz orientację w wodzie. Na przykład gra "czapla" nadaje się do pierwszych wizyt. Wszyscy uczestnicy są umieszczani na dwóch drużynach i znajdują się po przeciwnych stronach. Na sygnał wszyscy szybko przenoszą się na środek skarpetki, podnosząc kolana wysoko. Nie możesz biegać ani skakać. Zespół, którego pierwszy gracz osiągnie środek, wygrywa. Ta gra pomoże ci przyzwyczaić się do odporności wody. Gry "Bridge" i "Otkolknis on the heels" pomagają nauczyć się podstaw pływania: pozostać na wodzie, prawidłowo odpychać stopami. Gra "Grasshoppers" dla prędkości lub "Who is the first" pomoże przygotować stopy do intensywnej pracy podczas podróży.

Bardzo interesująca jest również gra w piłkę w basenie. Tak więc gra "Podaj piłkę" pozwala ci skompliować zadanie, ustawione w grze "Most". Gracze są podzieleni na pary. Gry z pulami 1 Na sygnał jedna z pary pochyla się do przodu i kładzie się na wodzie, jednocześnie podając piłkę partnerowi z wyciągniętymi ramionami. Partner musi leżeć na plecach i wziąć piłkę stopami. Po minięciu piłki w przeciwnym kierunku. Para wygra, co spowoduje szybsze i wyraźniejsze podanie piłki.

Jeśli poziom graczy na to pozwala, możesz grać w gry, które obejmują skakanie w basenie. Może to być prędkość, która lepiej wykona skok lub synchronizację kilku graczy.

Najważniejszą rzeczą podczas grania na wodzie jest pamiętanie o środkach ostrożności i uwzględnianie treningu zawodników. A potem gry w basenie przyniosą nie tylko radość, ale i dobro.