Dziś coraz więcej papieży i matek, których pojawienie się spodziewane jest latem lub wiosną, woli kupować ekstrakt z oddziału położniczego kratki, który w przyszłości może być używany jako koc. W zimnych porach jest bardziej wygodny i praktyczny w użyciu. koperty dla noworodków.

W okresie od marca do kwietnia zaleca się zakup wystarczająco ciepłego zestawu, który zawiera zarówno kopertę, jak i koc. Tak więc, przy niesprzyjającej pogodzie będziesz w stanie stłumić swoją cieplejszą i piękną sukienkę na dzień, aby nie był gorący. Niektórzy rodzice po prostu wybierają dość ciepły koc.

Plaid na wyciągu ze szpitala 1Plaid na wyciągu ze szpitala 2Plaid na wyciągu ze szpitala 3

W sezonie letnim, cienkie koce na świeżym powietrzu na podszewce, które są dziane cienkiej bawełnianej nici, są często kupowane na ekstrakcie dla noworodków. Taki koc w swoich właściwościach termicznych jest bardziej podobny do zwykłej bawełnianej pieluszki, a dziecko nie będzie się pocić nawet w najgorętszy dzień.

pled na wyciągu z domu położniczego 4pled na wyciągu z domu położniczego 5pled na wyciągu z domu położniczego 6

Ponadto koc na wyciągu ze szpitala może być łatwo przywiązany własnymi rękami.

Nałóż koc na wyciągu

Następnie zwracamy uwagę na instrukcję, dzięki której można szybko i łatwo połączyć kratkę z rozładowaniem 75x75 cm dla dziecka:

 1. Najpierw przygotuj niezbędne materiały. Podczas produkcji tego modelu stosuje się 200 g niebieskiej przędzy z pom-poms Marifefly Alize (2 motki) i 100 g białej przędzy Papilon Lanoso. Możesz również użyć dowolnej, podobnej do charakterystyki, przędzy. Dodatkowo będziesz potrzebował draperii (od 2 do 6 numerów), haka 2,5, a także róż i satynowej wstążki do dekoracji gotowego produktu.
 2. Plaid będzie dziać się z 16 oddzielnych kwadratów. W celu związania pierwszego z nich, pobieramy 14 pętli na igłę do robótek, wykonując przeciągnięcie między pomponami.
 3. Plaid na wyciągu ze szpitala 7
 4. Następnie dziergamy naprzemiennie - jeden rząd pętli na twarz, następny - sznur. W tym samym czasie łączymy obie pętle krawędzi.
 5. Plaid na wyciągu ze szpitala 8
 6. Ciągle robimy na drutach, żeby nie dostać płaskiego kwadratu. Następnie zamknij zawiasy. Pierwsza pętelkowa dzianina twarzy.
 7. Plaid na wyciągu ze szpitala 9
 8. Następnie zmieniamy prawą igłę dziewiarską na hak, aw pierwszej pętli za pomocą haczyka wykonujemy kolejny.
 9. Plaid na wyciągu ze szpitala 10
 10. Zszywamy następną pętlę z pętli umieszczonej na igle do robienia na drutach. Robimy to po kolei: jedna pętla z roboczego wątku, druga z szprych.
 11. Plaid na wyciągu ze szpitala 11
 12. Tak wygląda nasz pierwszy plac. Końcówki przędzy należy zapałać zapałką.
 13. Plaid na wyciągu ze szpitala 12
 14. Podobnie wykonujemy kolejne 15 kwadratów, a każdy z nich jest szydełkowany przy użyciu białej przędzy: 2 podwójne szydełkowania 1 pętli, następnie 3 pętle powietrza itp.
 15. Plaid na wyciągu ze szpitala 13
 16. Łączymy kwadraty ze sobą.
 17. Plaid na wyciągu ze szpitala 14Plaid na wyciągu ze szpitala 15
 18. Całość zawiązujemy koronką według schematu i wyplatamy satynową tasiemkę.
 19. Plaid na wyciągu ze szpitala 16Chusta na wyciągu ze szpitala 17Plaid na wyciągu ze szpitala 18
 20. Końcówki wstążki zawiązujemy w kokardkę, a na fałdach dekorujemy różami.
 21. Plaid na wyciągu ze szpitala 19Plaid na wyciągu ze szpitala 20
 22. Tak właśnie zrobiliśmy.
 23. Plaid na wyciągu ze szpitala 21

Szydełkowane pled

Za pomocą poniższego schematu możesz łatwo powiązać letni koc ze sznurka na szydełku:

Plaid na wyciągu ze szpitala 22Plaid na wyciągu ze szpitala 23

Jeśli nie jesteś przyjazny z dzianin, możesz zwrócić uwagę na sposób uszywania koperty noworodkowi własnymi rękami w innym z naszych artykuł.