Wiele kobiet, które wkrótce staną się matkami, poważnie zastanawia się, czy mogą pływać w ciąży. Czasami ta decyzja jest podejmowana niezależnie, a potrzeba uzyskania zgody od lekarza jest naprawdę zaskakująca. Nieszkodliwe, na pierwszy rzut oka, zawód, wymaga kompleksowego badania od nadzorującego ginekologa i wykluczenia ewentualnych nieprzyjemnych konsekwencji.

Jak przydatne jest pływanie dla kobiet w ciąży?

  • zwiększa odporność i wytrzymałość całego organizmu;
  • utrzymanie wagi jest normalne;
  • świetny nastrój i radość;
  • wszystkie grupy mięśni są wyszkolone, co następnie będzie zajmować się łożyskiem i porodem;
  • Pływanie podczas ciąży ma ogromny wpływ na układ krążenia i układ krążenia, które doświadczają zwiększonego stresu. W rezultacie: przyspiesza krążenie krwi, eliminuje obrzęk, zmniejsza się objawy żylaki ;
  • ogólne rozluźnienie organizmu, trening oddechowy i poprawa zaopatrzenia w tlen płodu;
  • okazja, aby pomóc dziecku zająć właściwą pozycję w łonie matki.

W jakich przypadkach ciąża i pływanie w basenie są niekompatybilne?

Przyczyną niepowodzenia lekarza może być ryzyko przerwania ciąży, ciężkiego wypisu z pochwy lub nieprawidłowego umiejscowienia łożyska. Wszystko to zostanie wyjaśnione podczas kolejnej wizyty u ginekologa lub planowane USG . Jeśli nie ma takich diagnoz, to lepiej być zaangażowanym w pływanie we wczesnych stadiach ciąży i na całej długości, aby lepiej przygotować się do porodu i pomóc swojemu ciału poradzić sobie z rosnącym obciążeniem. Nie musisz obawiać się możliwości zarażenia się jakąkolwiek infekcją w publicznej puli. Poważna instytucja dba o dostępność nowoczesnych i wydajnych filtrów, systemów czyszczących i bezpiecznych dezynfektorów.

Gdzie jeszcze mogę kąpać się w ciąży?

Każdy zbiornik wodny, jeśli jakość wody w nim jest zadowalająca, może służyć jako miejsce do pływania. Nie ryzykuj i nie pływaj w zabronionych miejscach, niebezpieczeństwo złapania infekcji jest dość wysokie. ciąża i pływanie w basenie Szczególnie pozytywny dla przebiegu ciąży jest efekt regularnych ablucji w wodzie morskiej, więc nie zaniedbuj wycieczek na wybrzeże ciepłego morza.

Jak długo pływanie dla kobiet w ciąży nie stanowi zagrożenia?

Takie ćwiczenia fizyczne są istotne dla każdego okresu ciąży, aż do samych porodów. Ale ten sport powinien być prowadzony z trenerem i specjalnymi grupami dla kobiet w ciąży. Nie musisz próbować wykonywać całego zakresu zajęć, wykonywać ich jako możliwości fizyczne i dla własnej przyjemności.