jak nie przytyć w czasie ciąży Pytanie o to, jak nie zostać otyłym w czasie ciąży, martwi wiele oczekujących matek, ponieważ zdecydowana większość kobiet chce zachować młodość, piękno i atrakcyjność seksualną zarówno podczas ciąży, jak i po urodzeniu dziecka.

Aby nie zdobyć zbyt wielu kilogramów w oczekiwaniu na nowe życie i nie próbować za wszelką cenę pozbyć się ich po porodzie, należy przestrzegać pewnych przydatnych zaleceń. W tym artykule powiemy Ci, jak nie powiększać tkanki tłuszczowej podczas ciąży i co należy zrobić, aby utrzymać smukłą i piękną sylwetkę.

Jak nie rozwijać się w ciąży?

Przyszłe matki, które nie chcą uzyskać poprawy w czasie ciąży, powinny przestrzegać następujących zaleceń:

  • zjedzenie kobiety w "interesującej" pozycji powinno być ułamkowe - 4-5 razy dziennie w małych porcjach;
  • przyszłe codzienne menu mamy powinno obejmować świeże owoce i warzywa, zboża i produkty mleczne;
  • Ponadto, aby nie przytyć podczas ciąży, należy wykluczyć produkty takie jak: pieczenie i słodycze, żywność w puszkach, produkty wędzone, potrawy smażone na oleju itp .;
  • podczas całego okresu oczekiwania na dziecko, aby kontrolować poziom hormonów w organizmie. Przy znacznym odchyleniu któregokolwiek ze wskaźników od wartości normalnych konieczne jest przyjmowanie odpowiednich leków przepisanych przez lekarza;
  • Wreszcie, te przyszłe matki, które są zaniepokojone tym, jak nie przytyć podczas ciąży powinny zwrócić szczególną uwagę na aktywność fizyczną.

Tymczasem nie wszystkie jej typy są odpowiednie dla kobiet w "interesującej" pozycji. Największe korzyści dla zdrowia mamusi i nienarodzonego dziecka przynoszą pływanie,joga,Aerobik w wodzie i spokojne spacery. Ponadto należy pamiętać, że w niektórych przypadkach aktywność fizyczna w ciąży jest przeciwwskazana, dlatego przed rozpoczęciem należy zawsze skonsultować się z lekarzem.