Podczas 9 miesięcy oczekiwania na dziecko kobieta może znacznie przybrać na wadze. Wynika to ze zmian poziomu hormonów, opieki nad krewnymi, a przede wszystkim potrzeb rosnącego organizmu. Ale w jaki sposób w czasie ciąży nie robi się lepiej, abyś nie mógł spojrzeć w lustro bez łez?

Jak nie przytyć podczas ciąży?

Ponieważ nie można nie odzyskać podczas ciąży, obserwuj swoje objętości. Każdego miesiąca mierz i rejestruj następujące parametry: obwód bioder, obwód nogi jest pięć centymetrów powyżej kolana, a obwód ramienia jest pięć centymetrów powyżej łokcia. W czasie ciąży wzrost parametrów o nie więcej niż dwa centymetry pozwala zachować kształt prawie niezmieniony.

Przede wszystkim należy pamiętać, że ciąża nie jest chorobą, a nie powodem do odpoczynku na kanapie. Konieczne jest wykonanie ćwiczenia dla kobiety w ciąży. Oczywiście w rozsądnych granicach. Najlepszym rozwiązaniem byłyby codzienne spacery. Musisz dużo chodzić, nie unikając podjazdów. Chodzenie na świeżym powietrzu będzie doskonałym sposobem na utrzymanie szczupłej sylwetki.

Inną świetną opcją byłoby odwiedzić basen, centrum fitness lub zajęcia jogi. Możesz iść na specjalne kursy przeznaczone wyłącznie dla kobiet w ciąży. Kompetentny instruktor nie tylko powie ci, co robić, aby nie być lepszym w czasie ciąży, ale także pomóc w przygotowaniu się do porodu.

Ile mogę odzyskać podczas ciąży?

Elektroniczne wagi są niezbędne dla każdej kobiety, a szczególnie dla ciężarnych. Aby wyjaśnić normalne dla ciebie przyrost masy ciała może być u ginekologa. Z reguły normalny przyrost masy ciała może wynosić od 300 do 500 gramów. Jeśli kobieta wykracza poza to, przybierając na wadze, należy skonsultować się z lekarzem na temat możliwości utrzymania dni postu.

Zwykle kobieta powinna uzyskać nie więcej niż 10 do 12 kilogramów podczas całej ciąży. Oczywiście liczby te są przybliżone. Konieczne jest uwzględnienie czynników dziedzicznych, a także indywidualnych cech kobiety w ciąży. Ale z dużym nadmiarem tych liczb, zaleca się, aby myśleć o tym, jak jeść w czasie ciąży, aby nie wyzdrowieć.

Należy wyjaśnić, że przyrost masy ciała nie zawsze jest wynikiem gustów kulinarnych. Może być konieczne, aby kobieta poddała się dokładnemu badaniu w celu zidentyfikowania problemów zdrowotnych.

Jak jeść, aby nie polepszyć się w czasie ciąży?

Kobieta, która jest odpowiedzialna nie tylko za swoje zdrowie, musi być pamiętana: wszystko, co je, dziecko je z nią. Dlatego wszelkie produkty muszą być świeże i zdrowe. Co jeść w czasie ciąży, aby się nie polepszyć, zostaniesz poinformowany przez lekarza lub dietetyka. Co robić, aby nie polepszyć się w czasie ciąży Ważne, jedz z przyjemnością, ale w małych porcjach. Polecam używać zasady mocy ułamkowej.

Przyrost masy ciała podczas ciąży pochodzi z tych samych produktów, co wcześniej. Nadmiar w menu słodyczy, mąki, tłuszczu i błyskawicznie szybko osiada na biodrach i bokach. To jest to, czego nie musisz jeść w czasie ciąży, aby nie było lepiej. Menu kobiety w ciąży powinno być zrównoważone.

Częste przekąski również bardzo szkodzą sylwetce. Zwykle kobieta w ciąży czuje niepokój, strach przed porodem z bułeczkami. Znajdź sobie interesującą pracę, a niepokojące myśli nie będą już nieustannie odwiedzać głowy. A wraz z nimi pragnienie przejęcia strachu czymś bardzo smacznym.