zamknięcie szyjki macicy podczas ciąży Operację zamknięcia szyjki macicy podczas obecnej ciąży przeprowadza się wraz z rozwojem choroby, takiej jak niewydolność szyjki macicy ( ICN ). Naruszeniu temu towarzyszy otwieranie zewnętrznej gardła macicy i kanału szyjki macicy, co prowadzi do poronienia.

Kiedy następuje zamknięcie szyi w ICN?

Udowodniono klinicznie, że zamknięcie szyjki macicy podczas ciąży, wraz z rozwojem ICN przez okres do 33 tygodni, zmniejsza częstość porodów przedwczesnych. W tym przypadku określony okres jest ustalany ściśle indywidualnie, biorąc pod uwagę, kiedy pojawiły się pierwsze objawy. W większości przypadków operację przeprowadza się w przedziale 13-27 tygodni ciąży. Jednocześnie lekarze biorą również pod uwagę ryzyko rozwoju infekcji wewnątrzmacicznej, która wzrasta w wyniku mechanicznego wypadnięcia błony, która następuje po 14-17 tygodniach.

Tak więc, wskazania do operacji macicy szyjki macicy podczas ciąży to:

  • zmiana konsystencji, skrócenie szyjki macicy;
  • stopniowy wzrost zewnętrznej osmy macicy;
  • ujawnienie wewnętrznego gardła.
W jakich przypadkach nie wykonuje się zamknięcia szyi?

Leczenie ICN chirurgicznie nie zawsze jest możliwe, ponieważ Istnieją również przeciwwskazania do operacji. Wśród nich wyróżnimy:

  • patologiczne warunki, w których niemożliwe jest zachowanie ciąży (ciężkie postacie chorób układu sercowo-naczyniowego, nerek, wątroby, a także chorób psychicznych, genetycznych i zakaźnych);
  • szycie szyjne
  • obecność patogennej mikroflory w wydzielinie kanału szyjki macicy;
  • wrodzone wady płodu.

W przypadku tych zaburzeń szwy szyjne nie są wykonywane.

Jak wygląda poród po szyciu szyjki macicy?

Krótko przed przewidywaną datą urodzenia (w 37-38 tygodniu) szew zostaje usunięty. W większości przypadków przyczynia się to do rozpoczęcia ogólnego procesu. Tak więc po zaledwie kilku dniach zaczyna ściągnij korek , która wskazuje na zbliżające się pojawienie się dziecka na świecie.