Zmiany w tle hormonalnym ciała kobiety ciężarnej często powodują takie objawy, jak nerwowość, niepokój, pobudzenie i wahania nastroju. Kojące preparaty pomagają normalizować taki stan emocjonalny. Jakie kojenie może zająć ciążę, nie przynosząc szkody dziecku?

Zioła i leki na bazie naturalnej

Jakikolwiek lek, w tym środek uspokajający, w czasie ciąży nie jest pożądany w ciągu pierwszych 13 tygodni (I semestr). W tym okresie aktywnie tworzą się układy i narządy płodu. O tym, czy możliwe jest uspokojenie ciężarnej kobiety, decyduje lekarz. Regularne spacery w parku na świeżym powietrzu, odpoczynek może być doskonałym środkiem uspokajającym. Jednakże, jeśli stan lęku i zmiany nastroju powracają regularnie, konieczne jest stosowanie środków uspokajających u kobiet w ciąży.

W czasie ciąży można przyjmować środki uspokajające pochodzenia roślinnego. Odpowiednie tabletki uspakajające dla kobiet w ciąży na bazie ziół, takich jak Novopassit, Persen, Valerian, Motherwort.

Kojąca herbata ziołowa dla kobiet w ciąży lub kojąca kolekcja to doskonały naturalny środek do stabilizacji układu nerwowego. Polecane kojące zioła dla kobiet w ciąży - mięta, melisa, rumianek, głóg, kozłek, matka, kwiat lipy. Uwalniają one stres, poprawiają sen i łagodzą wahania nastroju.

Często u kobiet w ciąży pojawia się stan nerwowości i niepokoju na tle braku witaminy B, która odpowiada za aktywność komórek nerwowych mózgu i reguluje funkcjonowanie układu nerwowego jako całości. W takim przypadku powinieneś zażywać kompleksy witaminowo-mineralne dla kobiet w ciąży i spożywać pokarmy zawierające tę witaminę (orzechy, szpinak, wołowina, chuda wieprzowina, wątroba, produkty mleczne). Przyjmowanie leków zawierających witaminę B jest zalecane nie tylko w czasie ciąży, gdy jej zapotrzebowanie wzrasta, ale także przed poczęciem i podczas okresu karmienia.

Należy pamiętać, że przyjmowanie witamin lub preparatów ziołowych powinno być ostrożnie podejmowane przez kobiety z alergią lub niestabilnym ciśnieniem krwi. W każdym indywidualnym przypadku należy skonsultować się z ginekologiem-położnikiem, który ma kobietę. To specjalista decyduje, które środki uspokajające mogą być w ciąży, określa dawkę i schemat.

Homeopatia i aromaterapia - lekkie środki uspokajające dla kobiet w ciąży

Najbezpieczniejszymi lekami uspokajającymi w czasie ciąży są leki homeopatyczne. Pomimo tego, że te płuca są środkami uspokajającymi, powinny być przepisywane tylko przez specjalistę. Aby uzyskać efekt, konieczne jest długotrwałe i regularne przyjmowanie preparatów homeopatycznych.

Aromaterapia (naturalne olejki eteryczne) ma również działanie kojące. Aromaty cytrusów, igieł sosnowych i lawendy - doskonały środek uspokajający dla kobiet w ciąży. Olejki eteryczne łatwo przenikają przez drogi oddechowe do ośrodków nerwowych, działają łagodnie i jakie kojące ciążę skutecznie wpływają na funkcje umysłowe ciała. Niestety, istnieją przeciwwskazania do aromaterapii: alergie, astma oskrzelowa, problemy z ciśnieniem krwi. Ale gdy są prawidłowo stosowane, homeopatia i aromaterapia nie powodują uzależnień i skutków ubocznych.

Czy kobieta w ciąży może pić środek uspokajający na bazie syntetycznej? Zdecydowanie, chemiczne środki uspokajające (uspokajające i barbituranowe) podczas ciąży są ściśle przeciwwskazane, mogą niekorzystnie wpływać na układ nerwowy dziecka. Takie leki mogą być przepisywane przez lekarzy tylko w szczególnie ciężkich przypadkach zaburzeń nerwowych.