Ogromna liczba kobiet z ich problemowymi obszarami bierze pod uwagę żołądek i boki. Takie rozprzestrzenianie się jest spowodowane faktem, że w tych miejscach tłuszcz jest po raz pierwszy zdeponowany, ale trafia do końca. Dlatego w kompleksie ważne jest wykonywanie ćwiczeń fizycznych na odchudzanie brzucha i boków. Ważne jest, aby pamiętać, że aby osiągnąć pożądany rezultat, musisz regularnie trenować, a także postępować zgodnie z nimi żywienie i wykonywać różne zabiegi kosmetyczne.

Jak schudnąć poprzez ćwiczenia?

Istnieje wiele różnych kompleksów, które nadają się do występów w sali i domu. Proponujemy skupić się na sprawdzonych i skutecznych ćwiczeniach.

  1. Przysiady . Nie myśl, że to ćwiczenie jest skierowane tylko na pompowanie bioder i pośladków, ponieważ otrzymuje dużą presję i prasa . Ważne jest, aby robić przysiady z dodatkową wagą. Rozłóż nogi na szerokość barków, powolne wdychaj powoli, aż kolana będą miały kąt 90 stopni. Nie pchnij ciała do przodu, ale wręcz przeciwnie, cofnij miednicę. Wstań, wydobywaj wydech.
  2. ćwiczenia wyszczuplające brzuch i boki1
  3. Skręcanie . Dowiedzenie się, jak usunąć brzuszek z ćwiczeń fizycznych, nie można nie powiedzieć o skręcaniu, ponieważ dają one obciążenie nie tylko mięśniom brzucha, ale także bokom. Leżąc na plecach, powinieneś zgiąć się w kolanach. Połóż ręce za głową. Ostro oderwij ciało i dotknij łokcia do przeciwległego kolana. Wracając do pozycji wyjściowej, powtórz to samo z drugą ręką i nogą. Ćwicz dalej, aż pojawi się uczucie pieczenia. Kontroluj, czy nie ma ugięcia w dolnej części pleców.
  4. ćwiczenia na odchudzanie brzucha i boków2
  5. "Rower" . Jest to ćwiczenie fizyczne dla utraty wagi brzucha znane nawet dzieciom, ale aby uzyskać wynik, musi on być prawidłowo wykonany. Połóż się na plecach i przyciśnij talię do podłogi. Podnieś nogi o około 40 stopni i naprzemiennie ugnij kolana, zacznij "obracać rower". Ciało powinno znajdować się w ustalonej pozycji, a nogi powinny podążać określoną ścieżką, nie zwisając. "Skręcaj rower" przez co najmniej 2 minuty.
  6. ćwiczenia wyszczuplające brzuch i boki3
  7. "Zepsute nożyczki". Ponownie, połóż się na plecach, połóż ręce wzdłuż ciała i podnieś nogi 40-45 stopni. Ważne jest, aby nie oderwać dolnej części pleców od podłogi. Konieczne jest zmniejszenie i rozłożenie nóg w różnych kierunkach, stale utrzymując je w czaszy.
  8. ćwiczenia wyszczuplające brzuch i boki4
  9. Ćwicz z obciążeniem . Kompleks do korekty figury powinien być przeprowadzony za pomocą takich ćwiczeń fizycznych: usiądź na plecach i przytrzymaj poduszkę między stopami. Możesz użyć wagi stóp lub dowolnej innej wagi. Podnieś nogi ponownie o 40-45 stopni. Zacznij rysować stopami w kręgach powietrza, najpierw dużymi, a potem trochę mniej. Przenieś najpierw na jedną, a następnie na drugą stronę.
  10. ćwiczenia na odchudzanie brzucha i boków5