Na rodzinne wakacje nie ma lepszej opcji niż mała miejscowości wypoczynkowe w Czarnogórze . Cisza i niespieszne tempo życia odpręża, a dostępność plaży tylko zwiększa poczucie relaksu. Co więcej, ten kraj jest bogaty w starożytne klasztory i kościoły, podróż, do której przyniesie różnorodność odpocząć . Jeśli jesteś zdecydowany znaleźć taką opcję na wycieczkę, zwróć uwagę na wioskę Perazic Do Czarnogóra .

Ogólna charakterystyka wsi

Tylko 4 km od Petrovac , na brzegu jednej z malowniczych zatok Morza Adriatyckiego, znajduje się skromna osada Perazic Do. Obszar ten w latach sześćdziesiątych został wybrany przez mieszkańców Jugosławii jako wieś wakacyjna, gdzie odpoczywali w weekendy. W tym czasie budowano tutaj małe domy, które nie były przeznaczone na pobyt długoterminowy. Jednak wraz z rozwojem przemysłu turystycznego w Czarnogórze, wybrzeże wsi Perazicha Do zaczęto budować z pełnoprawnymi willami.

Atrakcje

Plaża w Perazicha pojawiła się na długo przed samą osada. Właściwie był to główny powód utworzenia letniej rezydencji. Ta plaża jest wyjątkowa z piaszczystą pokrywą, ale jej rozmiary są raczej skromne - jej długość wynosi zaledwie 150 m. Natura jest tu bardzo malownicza - zatoczka otoczona jest trawiastymi klifami, a przez krystalicznie czystą wodę widać dno pokryte kamieniami i kamykami.

ПляжКристальная чистота воды

Plaża Perazich jest dość dzika. Jest mało rozwinięta infrastruktura turystyczna, ale wciąż istnieje możliwość wypożyczenia leżaka i parasola, a poza wybrzeżem w sezonie jest mały sklepik-kawiarnia. Ponadto w pobliżu brzegu znajduje się ogromny hotel "Ace", zapewniający gościom komfortowy pobyt. Dziś trwa rekonstrukcja, która trwa już dość długo.

Отель на реконструкции

W pobliżu wsi jest ich kilka atrakcje , które powodują duże zainteresowanie wśród turystów. W sąsiedniej wsi Rezhevichi znajduje się kompleks klasztorny , która obejmuje trzy małe kościoły, a jego budowa sięga XIII wieku. Słynie z tego, że można tutaj zobaczyć naprawdę wyjątkowe przykłady malowania freskami i malowania ikon.

Монастырь Режевичи

Inną atrakcją Czarnogóry w okolicach Perazic Do, do której droga nie zajmie więcej niż 15 minut, jest klasztor Gradishte. Jest to również pomnik wykonany przez człowieka ze średniowiecznego malarstwa freskami i został wzniesiony w XII-XIII wieku.

Градиште

Hotele i restauracje

Jedyny duży hotel w Perazic Do czasu dość długiego czasu jest w trakcie rekonstrukcji, więc goście z wioski wolą wynajmować apartamenty. Na rynku jest wiele ofert, wśród nich dobre recenzje to Medin di Lastua, Medin Apartments, Opium Mar Apartments. Jeśli interesuje Cię wyszukiwanie hotelu bezpośrednio, a następnie tylko 4 km od Perazic Do, w Petrovac, istnieje wiele wspaniałych opcji. Wśród nich są Hotel Rivijera, Hotel Palas, Monte Casa SPA & Wellness.

Hotel PalasHotel RivijeraOpium Mar Apartments

Najbliższą restauracją, w której można skosztować pysznych i niedrogich dań, jest Giardino w Rezevici. Z letniego tarasu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na okolicę. W Petrovac turyści mówią dobrze o takich obiektach, jak Konoba Mediterraneo, Ambasador restauracji, restauracja "FORTUNA".

GiardinoKonoba MediterraneoВид на бухту с террасы ресторана

Jak dostać się do wioski Perazica Do?

Od Petrovac w Perazich Do raz na półtorej godziny jest autobus miejski. Na wynajęty samochód musisz jechać na trasie numer 2, droga zajmie nie więcej niż 10 minut.