Obecnie trudno jest znaleźć prawdziwie naturalne cukierki, wykonane bez dodatku różnych szkodliwych dodatków. Odpowiednio, nie tylko skład, ale także walory smakowe tej słodyczy nie są takie same.

Zalecamy przygotowanie pysznego pastelu jabłkowego za pomocą poniższych wskazówek i będziesz mógł przypomnieć sobie bardzo oryginalny, dawno zapomniany smak.

Belevskaya pasta jabłkowa w domu - przepis

Składniki:

  • Jabłka antonov - 2 kg;
  • białko z dwóch jaj;
  • cukier granulowany - 260 g;
  • cukier puder.

Gotowanie

W celu przygotowania Belevskaya lub, jak to jest również nazywane, Kolomna pastila według tego przepisu mojego jabłka, pozbywamy się rdzenia, łodyg i skórek, wkładamy do naczynia do pieczenia lub na blasze do pieczenia i umieszczamy na piętnaście minut w podgrzewanym piekarniku. Jednocześnie reżim temperatury utrzymuje się na poziomie 180 stopni. Potem dajemy pieczone jabłka ostudzić lekko i przebić się przez sito.

Teraz dodaj do puree jabłkowego połowę całkowitej ilości granulowanego cukru i przełóż z mikserem aż do wybielenia. Ten proces jest długi i, w zależności od mocy urządzenia, może trwać od piętnastu do trzydziestu minut. Niektórzy eksperci przygotowujący pasty zalecają ciągłe bicie przez godzinę. Ale jeśli udało ci się uzyskać białawą masę w krótszym czasie, to można to ograniczyć do.

Następny ważny etap jest następny. Konieczne jest również rozbijanie białka jaja na gęste i stabilne szczyty. Na krótko przed zakończeniem procesu bicia wylej pozostały granulowany cukier do białek i kontynuuj proces, aż wszystkie kryształy rozpuści się. Dla wygody można zastąpić cukier odpowiednią ilością sproszkowanego cukru. Tak więc osiągnięcie homogeniczności będzie znacznie łatwiejsze.

Teraz wymieszaj jabłko i jajko z bitą śmietaną przepis na pastilę jabłkową w misce umieszczono wagę i około czterech łyżek stołowych.

Rozprowadzić pozostałą mieszaninę na kartce pergaminu, wstępnie wyłożyć na blasze do pieczenia i włożyć do lekko otwartego piekarnika, dostosowując ją do temperatury 100 stopni. Po siedmiu godzinach suszenia oddziela się masę od liścia pergaminu, jeśli to konieczne, zwilża się trochę, pociąć warstwę na trzy równe prostokąty i ułożyć je jeden na drugim, promazyvaya między warstwami opuścił mieszaninę białko-jabłko. Umieść marshmallow na kilka godzin w lekko otwartym piekarniku w tej samej temperaturze. Następnie gotowy ostudzony przysmak wcierany jest ze wszystkich stron sproszkowanym cukrem.