Paragwaj - To małe państwo w centrum Ameryki Południowej. Wielu turystów udających się do tego kraju zastanawia się, co tu przywieźć jako pamiątkę.

Funkcje zakupów w Paragwaju

Wybierając się w podróż, weź pod uwagę następujące fakty:

 1. Główną walutą jest tutaj lokalny Guarani, który składa się z 100 centymetrów. W kraju panuje silna inflacja, więc ciągle pojawiają się nowe nowe wyznania. Ponadto państwo ma argentyńskie peso, brazylijskie realia i dolary amerykańskie. Najlepiej jest wymieniać pieniądze w bankach i kantorach w Paragwaju, raczej trudno to zrobić na zewnątrz. Udogodnienia są otwarte codziennie, z wyjątkiem niedziel, od 08:30 do 16:00, przerwa od 13:00 do 15:00.
 2. Ceny w kraju są niskie i znacznie niższe niż w sąsiednich krajach: Argentyna i Urugwaj . Najlepsze miejsca na zakupy to duże miasta ( Asuncion , Ciudad del Este ), w którym znajdują się centra handlowe. Jeśli nie chcesz robić dużych zakupów, ale szukasz lokalnych pamiątek, możesz je kupić w dowolnej wiosce.
 3. Sklepy w Paragwaju zwykle działają w ten sposób: w dni powszednie od 08:00 do 19:30, w weekendy od 8:00 do 18:00, w niedziele w wielu miejscach dzień wolny. Jednocześnie prawie wszystkie są zamknięte na sjestę, która trwa od 12:00 do 15:00, z wyjątkiem prywatnych kawiarni i dużych centrów handlowych.
Jakie pamiątki należy kupić w Paragwaju?

Jeśli chcesz kupić coś egzotycznego i przypominającego kraj, zwróć uwagę na lokalne produkty:

 1. Nanduti. Jest to pelerynka uszyta ręcznie z bardzo delikatnej koronki od kobiet z Miasto Itagua .
 2. Нандути
 3. Tykwa Oryginalny produkt do dyni przeznaczony do parzenia tradycyjnej herbaty mate.
 4. Национальные атрибуты для мате
 5. Ekskluzywna biżuteria wykonana ze złota i srebra. Usunięcie ich z kraju jest dozwolone, a cena zaczyna się od 30 USD.
 6. Liczby wielobarwnych kur. Zwykle są białe, szare i czarne. Są symbolem kraju; uważa się, że przynoszą one domowi miłość, zdrowie i dobre samopoczucie.
 7. Wyroby ceramiczne. Ozdobne figurki, dzwonki, unikatowe talerze, oryginalna biżuteria, wykonane przez lokalnych rzemieślników, ich cena zaczyna się od 5 $.
 8. YERBA MATE (yerba mate). Są to popularne lokalne srebrne miseczki.
 9. Йербе мате
 10. Ao poi ("aho poi"). Wielobarwne paragwajskie t-shirty z dopasowanymi lokalnymi motywami folklorystycznymi.
 11. Hamak produkcji paragwajskiej. Różni się doskonałą jakością, jest uważany za jeden z najtrwalszych i najpiękniejszych na świecie.
 12. Гамак
 13. Wyroby skórzane. Pasy, portfele, torby i portfele, ich ceny są przystępne (od 50 USD), a jakość jest na najwyższym poziomie.
 14. Skóry dzikich zwierząt. Można je eksportować z Paragwaju, ale wymaga to specjalnych dokumentów potwierdzających legalność zakupu.
 15. Tradycyjne sombrero wykonane z liści palmowych.
 16. Rzeźby z drewna. Zwykle wykonane w formie mitycznych postaci paragwajskich.
 17. Ubrania narodowe. Wykonany jest z naturalnej bawełny i haftowany ręcznie.

Doskonałą pamiątką będą wiklinowe kosze, wyroby z drewna, biżuteria wykonana z kamienia i srebra. Fani kultury lokalnej powinni kupować tradycyjne instrumenty muzyczne i strzały indiańskie z kokardką, a także wyjątkowe lalki paragwajskie. Jeśli chcesz wyjąć drzewka lub diamenty, będą wymagane dokument towarzyszący.

Сувениры местных ремесленников

Najpopularniejszym podarunkiem z Paragwaju jest oczywiście tradycyjna herbata. Jest nasycony witaminami, zawiera dużą ilość składników odżywczych, oczyszcza wątrobę i poprawia układ trawienny. Ten napój ma niezwykły smak, a jego wartość zaczyna się od 6 USD za opakowanie.

Продажа чая Najpopularniejsze sklepy w Paragwaju

W stolicy kraju, w rejonie Recova, znajduje się wiele sklepów z pamiątkami, w których sprzedawane są wyroby lokalne. Miasto Ciudad el Este ma strefę zakupów bezcłowych, która jest głównym centrum handlowym. Tutaj są duże domy towarowe, w których można kupić różne towary na każdy gust i torebkę:

 1. Zakupy w Chinach Importados to duży ośrodek, w którym sprzedawane są chińskie produkty, ceny są demokratyczne, często są promocje i specjalne oferty, personel jest uprzejmy i uważny. Istnieje kilka kawiarni i restauracji.
 2. Paseo La Galeria - w centrum znajduje się wiele markowych sklepów. Sam sklep jest jasny i czysty, jest też supermarket z dobrym wyborem produktów.
 3. Shopping del Sol jest uważane za jedno z najlepszych centrów handlowych w kraju. Tutaj są restauracje i kino, są sklepy z dużym wyborem ubrań w przystępnych cenach.
 4. Monalisa - francuski smak odtworzono w centrum handlowym. Ten luksusowy obiekt oferuje znakomitą kartę win i ogromną kolekcję markowych zegarków. Tutaj, bardziej lojalne ceny markowych towarów niż w sąsiednich krajach, więc jest to ulubiony dom towarowy dla turystów.
 5. Shopping Paris to czterokondygnacyjny dom handlowy, który ma ogromną liczbę sklepów z różnorodnymi towarami: perfumami, porcelaną, alkoholem, słodyczami, elektroniką itp. Personel tutaj jest uprzejmy i kompetentny.
Торговый центр

Będąc w Paragwaju, koniecznie idź na zakupy i kupuj różne pamiątki dla siebie i swoich bliskich, którzy z niecierpliwością czekają w domu.