Ludzie mówią: sen jest lepszy niż jakiekolwiek lekarstwo, utracony sen - utracone zdrowie. Zrozumiałe, ortopedyczna poduszka do snu nie będzie w stanie uratować człowieka przed chorobami, ale przyczyni się do zdrowej postawy podczas snu, rozluźnienia mięśni, a tym samym sprawi, że odpoczynek będzie jak najbardziej komfortowy i produktywny.

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Zła poduszka staje się winowajcą naszej szyi i bóle głowy . Jesteś zmęczony budzeniem się z konwulsyjnie zgiętymi mięśniami pleców i szyi, trudno ci pozbyć się konsekwencji niesienia się komfortowo, a ostatecznie zdecydowałeś się na poduszkę ortopedyczną do spania. Który z nich jest dla Ciebie lepszy? Jeśli jeden lub drugi rodzaj poduszki jest odpowiedni dla któregokolwiek z twoich przyjaciół, nie oznacza to, że spanie na tym samym daje ci przyjemność. Trzeba powiedzieć, że koncepcja "wygodnej poduszki" jest głęboko indywidualna.

Poduszka ortopedyczna do spania na plecach

Poduszka do spania na plecach nie powinna być wysoka. W ten sposób kręgosłup szyjny relaksuje i przywraca siłę. Jak wybrać poduszkę ortopedyczną, jeśli wolisz spać, leżąc na plecach:

 1. Skoncentruj się na gęstości swojego materaca - twardej (do tego powinieneś kupić cieńszą poduszkę) lub miękkiej.
 2. Jeśli większość nocy kładziesz się na plecach, lepiej pozostać na gęstszej poduszce.
 3. Należy wybrać rolkę na poduszce według parametrów swojego ciała (jej przybliżona wysokość podczas odpoczynku na plecach wynosi 8-12 cm).
 4. Ортопедическая подушка для сна на спине

Poduszka ortopedyczna do spania na boku

Pożądane jest, aby poprawnie przedstawić, w jaki sposób wybrać poduszkę ortopedyczną do spania, jeśli jesteś przyzwyczajony do spania na boku. Kiedy leżysz po swojej stronie, a poduszka ma niewłaściwą wysokość, szyja zgina się. W tym przypadku kręgosłup w górnej części jest zdeformowany, mięśnie napięte, kręgi poddawane są nadmiernym obciążeniom. Krążenie krwi z jednej strony jest trudne, wpłynie negatywnie na dostarczanie tlenu do mózgu podczas snu.

Ważne jest, aby leżąc na boku, naturalne krzywe okolicy szyjki nie zostały naruszone, a szyja pozostaje w normalnej pozycji fizjologicznej. Kiedy odwrócisz się, głowa powinna być zablokowana na wysokości ramion. Ramię w pozie "z boku" jest skierowane lekko do przodu i do góry. Aby poduszka nie odpychała ramienia do ucha, lepiej wybrać poduszkę z wycięciem na ramię, a poduszka opada tuż pod szyją.

Ортопедическая подушка для сна на боку

Poduszka ortopedyczna na sen na brzuchu

Lekarze nie zalecają odpoczynku na brzuchu: szyja jest skręcona, organy wewnętrzne, gardło i klatka piersiowa są ściśnięte, tętnice też. Wszystko to prowadzi do niedostatecznej podaży tlenu do organizmu, cierpi mózg. Jeśli nie chcesz zrezygnować z tak złego nawyku, wybierz odpowiednią poduszkę ortopedyczną. Jak wybrać właściwą poduszkę, która może zmniejszyć te negatywne czynniki, aby zapewnić bardziej lub mniej zdrowy sen w pozycji leżącej? Taka poduszka powinna być niewielkich rozmiarów, zwykle bez rolek i bardzo miękka.

Ортопедическая подушка для сна на животе

Poduszki ortopedyczne do spania z osteochondrozą szyi

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną kiedy osteochondroza szyjna , najlepszy lekarz może doradzić. Nawet najlepsza poduszka nie jest panaceum na choroby górnego kręgosłupa. Niemniej jednak, istnieją pewne ogólne informacje, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie poduszki ortopedycznej dla spokojnego snu osoby cierpiącej na osteochondroza:

 1. Unikaj zbyt twardych lub nadmiernie miękkich poduszek, wybierając średnio twardą poduszkę.
 2. Wybierz prostokątny kształt poduszki na nocny sen.
 3. Szerokość poduszki nie jest twoimi ramionami.
 4. Aby zmienić wysokość rolek ściśle według parametrów fizjologicznych osoby.
 5. Jak wybrać poduszkę ortopedyczną dla dziecka?

  Weź pod uwagę nie tylko rozmiar ciała dziecka, ale także jego wiek. Poduszki ortopedyczne do spania noworodka różnią się od poduszek dla starszych dzieci tym, że noworodek ma płaskie plecy, nie ma potrzeby podnoszenia głowy, więc poduszka dla niemowląt powinna być nabyta tylko z powodów medycznych. Aż do wieku dwóch lat dziecko polega na spaniu na niskiej, pochylonej poduszce. Starsze dziecko powinno zmieniać poduszkę w miarę jej wzrostu, wybierając ją tak, jak dorosłą, w zależności od indywidualnych parametrów.

  Как выбрать ортопедическую подушку для ребенка

  Jak wybrać poduszkę ortopedyczną z efektem pamięci?

  Najlepsza poduszka ortopedyczna do spania wykonana jest z innowacyjnego materiału opracowanego w laboratoriach NASA - z efektem pamięci. Naciskając na poduszkę wykonaną z takiego materiału, ściska i ustala się na boki, a gdy ciśnienie się zatrzymuje, poduszka zachowuje swój kształt przez jakiś czas, a następnie przybiera swoją pierwotną formę, która była przed nałożeniem ładunku. Robiąc miejsce, materiał podąża za konturami wystających części ciała, a nacisk na nie jest równomiernie rozłożony we wszystkich kierunkach.

  Как выбрать ортопедическую подушку с эффектом памяти

  Jak wybrać poduszkę ortopedyczną do spania?

  To, jak twoja szyja spędza noc, zależy nie tylko od twojego samopoczucia i dobrego samopoczucia rano, ale także od kondycji kręgosłupa szyjnego. Kryterium decydującym o wyborze poduszek - głowa, szyja, ciało podczas snu powinno być jedna linia prosta. Poduszka nie powinna być zbyt ciasna, nawet jeśli jest ortopedyczna. W tym samym czasie głowa potrzebuje podparcia, którego nie może zapewnić zbyt miękki materiał.

  Prawidłowa poduszka ortopedyczna musi mieć wałek pod szyją. Dla wygodnego snu dobrze jest, jeśli poduszka ma dwa wałki. Jeden (ten, który ma niższą wysokość) - dla pozycji z tyłu, a drugi, większy - dla pozy z boku. Forma kulki ma powtarzać kształt szyi. Jeśli wałek jest zbyt wysoki, naciska na miękkie tkanki, utrudniając żylny odpływ krwi i krążenie krwi tętniczej.

  Как правильно выбрать ортопедическую подушку для сна

  Jak wybrać rozmiar poduszki ortopedycznej?

  Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak wybrać rozmiar poduszki ortopedycznej do spania. Przede wszystkim pamiętaj, jak śpisz: leżeć spokojnie w jednej pozycji lub odwrócić się, cały czas zmieniając pozycję ciała. Osoba cicho śpiąca może mieć małą poduszkę, często zmienia pozycję ciała - zadbać o większą poduszkę. Poduszki ortopedyczne mają średnio:

  • długość 40-80 cm
  • szerokość 40-50 centymetrów

  Wysokość poduszki poduszki ortopedycznej przeznaczonej do spania na boku dobierana jest w zależności od wielkości łopatki, jest elementarna do obliczenia. Zmierz szerokość ramienia od podstawy szyi do punktu, w którym ramię przechodzi w ramię. Dodaj do wyniku pomiaru kilka centymetrów, który jest ściśnięty przez materac na ramieniu. Masz pożądany rozmiar. Poduszka ortopedyczna do spania z tyłu ma wysokość rolek w zakresie 8-10 cm.

  Poduszka ortopedyczna do spania - ocena

  Rynek stanowi ogromny wybór, czasami trudno jest wybrać firmę, która wybierze poduszkę ortopedyczną, której "pułapki" są oczekiwane przy zakupie i dalszym użytkowaniu produktu. Spróbujmy?

  1. Poduszki ortopedyczne firmy TRELAX (Rosja ) - najbardziej popularne. Zalety: zrównoważony zasięg; zapobieganie i leczenie problemów kręgosłupa. Wady: zwiększona sztywność.
  2. Poduszki ortopedyczne LUOMMA (Finlandia) - najbardziej praktyczne. Zalety: produkt przechodzi gruntowne testy; Przy tworzeniu produktów wykorzystywane są zaawansowane technologie i naturalne materiały. Wady: wysoki koszt; trudno jest kupić zapasową poduszkę; Są podróbki.
  3. Poduszki ortopedyczne firmy Trives (Rosja) - polecają nabywcy. Zalety: ogromny wybór - poduszki o różnych kształtach i rozmiarach; szeroki zakres cen; W zestawie często znajduje się kilka poszewek na poduszki. Wady: potrzeba uzależnienia.
  4. Poduszki ortopedyczne firmy Fosta (USA, pr-w Tajwanie) - najbardziej niezawodne. Zalety: rejestracja jest skierowana do klientów w każdym wieku i płci. Wady: wąskość zakresu wielkości; kilka propozycji dla dzieci.
  5. Poduszki ortopedyczne TEMPUR (Dania) - wybór ortopedów. Zalety: istnieją poduszki o różnej sztywności i kształcie; może działać na wszystkich etapach osteochondrozy. Wady: polityka cenowa; wąski zakres rozmiarów; ograniczona podaż.

  Bez względu na to, którą poduszkę wybierzesz, zdecydowanie powinieneś położyć na niej przed zakupem, aby upewnić się, że decyzja jest prawidłowa. Poduszka ortopedyczna do spania, odpowiednio dobrana, pomoże poprawić jakość odpoczynku w nocy i sprawi, że będzie się dobrze budzić, poprawi stan kręgosłupa, ułatwi dostarczanie tlenu do mózgu i zmniejszy ryzyko udarów.