Około 20 lat temu starannie myliśmy używane plastikowe torby, susząc je na balkonie, aby móc je używać wielokrotnie do przechowywania żywności. Ale epoka kamienia jest już za nami, ponieważ istnieje teraz film spożywczy, dzięki któremu można zachować świeżość produktów i ich prezentację przez długi czas, zarówno w życiu codziennym, jak iw handlu.

Obecnie folia stretch jest wykorzystywana do różnych celów - do pakowania towarów w miejscu pracy, do pakowania produktów podczas pakowania w punktach sprzedaży, i oczywiście w życiu codziennym, kiedy istnieje potrzeba ograniczenia dostępu powietrza do produktów, aby nie pachniały zapachem lodówki i odwrotnie nie dałem mu twojego.

Istnieją dwa rodzaje folii spożywczej - PCV i PE. Sprawdźmy, jakie mają zalety i co należy wybrać do użytku w domu, ponieważ koszt jest inny.

Folia stretch PVC

Skrót PCV jest bardzo prosty - jest to polichlorek winylu. Używaj tego materiału do kontaktu z żywnością, ponieważ jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi, pod warunkiem, że jest używany prawidłowo.

Główną zaletą folii PVC jest to, że ma ona drobno porowatą strukturę, niewidoczną dla oka, która umożliwia przenikanie wilgoci i powietrza na zewnątrz. Ta właściwość jest konieczna, gdy jeszcze ciepłe produkty są pakowane w folię, na przykład w piekarni.

Ciepły chleb można pakować w folię bez czekania, aż ostygnie całkowicie. W momencie pakowania na wewnętrznej stronie folii powstaje kondensat, który stopniowo wychodzi, produkty wyglądają bardzo atrakcyjnie i są sprzedawane detalicznej sieci dystrybucji, a przy dużych ilościach produkcyjnych używają do tego dozownika do rolek folii stretch. Jest to uchwyt na rękę z wygodnym uchwytem, ​​dzięki któremu praca jest szybsza, a opakowanie staje się dokładniejsze.

Ponieważ koszt takiego materiału jest dość wysoki, jest on częściej wykorzystywany w objętościach przemysłowych, ale do użytku domowego nabywana jest tańsza wersja materiału opakowaniowego, ale o nie mniej użytecznych właściwościach.

Folia stretch z polietylenu

Do domu dostajemy niedrogi kliszy z tworzywa sztucznego Folia stretch PVC w małych rolkach. Wymiary folii stretch są najczęściej standardowe i mają szerokość 25 cm, a długość waha się od 10 mi więcej. Ten film, w przeciwieństwie do PVC, wręcz przeciwnie, nie pozwala na przepływ powietrza do produktów, które pakuje, co oznacza, że ​​nie pozwoli na wejście i rozwój szkodliwych mikroorganizmów w środku.

Teraz nie trzeba dokładnie wybierać ware do przechowywania produkty w lodówce lub puzzle, jak najlepiej transportować paczki żywnościowe, na przykład, aby odpocząć. Za pomocą folii stretch można hermetycznie zapakować dowolny produkt i nie martwić się o jego bezpieczeństwo.