Trudno jest twierdzić, że smak potraw zależy od warunków przechowywania ich składników. Niestety, większość produktów ma małą trwałość. Ale niektóre urządzenia pomagają ją zwiększyć. Do tego można przypisać i folii PVC żywności.

Jakie jest zastosowanie folii PVC?

PVC, lub folia stretch, pakowane, zwykle w formie rolki, jest wykonane z polichlorku winylu, materiału polimerowego, który ma różne właściwości. Po pierwsze, folia spożywcza doskonale przepuszcza powietrze i wytwarza dwutlenek węgla. Dzięki tej zdolności pakowane produkty wydają się "oddychać", ale powietrze nie dostaje się do wnętrza opakowania. Z tego powodu pod folią spożywczą z PVC nie pojawiają się krople kondensatu. W rezultacie znacznie zwiększa się trwałość produktów. Można nawet pakować w produkty z folii stretch, które właśnie zostały poddane obróbce cieplnej. Co jest ważne dla takiej kategorii produktów, takich jak chleb i bułki .

Ponadto folia PVC jest całkowicie bezpieczna, nie pozostawia żadnych szkodliwych substancji na produktach. Zasadniczo folię PVC stosuje się do różnych produktów spożywczych - ryb, mięsa, wędlin, warzyw, sera, kiełbas, chleba. Zakres zastosowania filmu spożywczego jest dość szeroki: to prawie wszystkie sieci handlowe i sklepy. Użyj go w domu wydajnych gospodyń domowych.

Rodzaje żywności PVC z filmu

Głównym podziałem w produkcji folii spożywczej z PVC jest grubość. Na przykład produkty o grubości 9 mikronów są używane do pakowania owoców i korzeni. W przypadku chleba i makaronu odpowiedni film o grubości 10 mikronów. Mięso i produkty rybne wymagają bardziej gęstego filmu - 10-14 mikronów.

Najbardziej powszechną opcją jest przezroczysty film, przez który można zobaczyć stan przechowywanych produktów. Czasami komercyjne przedsiębiorstwa zamawiają folię PVC z odcieniem, na przykład żółtym, aby nadać chlebowi szczególnie atrakcyjny wygląd, zieleń - świeżość zieleni.