Nie każda rodzina ma łóżko z materacem ortopedycznym. Wiele z tego czy innego powodu woli spać na składanych sofach. Aby takie łóżko było wygodniejsze i zachowało oryginalny wygląd sofy, zaleca się stosowanie specjalnych pokrowców na materace. Są to osobliwe pokrowce, które wygładzają wszystkie stawy i nierówności powierzchni sofy, a ponadto zapewniają higienę i hipoalergiczność. Zobaczmy, jak wybrać między materacami ortopedycznymi na odpowiedniej kanapie.

Pokrowce na materace ortopedyczne - jak wybrać?

Przede wszystkim zauważamy różnicę modeli ortopedycznych od wszystkich innych. Taki materacowy wkład zawiera specjalne wypełniacze, które w rzeczywistości zapewniają mu właściwości ortopedyczne. Dostarczy kręgosłupa anatomicznie poprawnej pozycji, a także poprawi krążenie krwi w mięśniach podczas długiej nocy odpoczynku.

Materace ortopedyczne różnią się rodzajem wypełnienia, stopniem sztywności, sposobem mocowania na sofie (z jednym lub kilkoma gumkami, rzepem, zamkiem lub guzikami).

Wypełnienie ortopedycznych materaców na sofach to holofayber, lateks, pianka poliuretanowa, memoros lub kokos. Produkty lateksowe nadają sofie miękkość, a efekt pamięci tworzy wygodniejsze warunki dla zdrowego snu. Wypełniacz w postaci kokosa pomoże wyrównać miejsce do spania, nada mu dodatkową sztywność. Możesz także kupić model z kombinacją wypełniaczy, które łączą lateks i kokos - ta poduszka z materacem ma średni stopień sztywności i jednocześnie wysoką jakość ortopedyczną.

Modele dwustronne są bardzo wygodne. Jedna strona tych ortopedycznych materaców jest sztywna, a druga bardziej miękka. Ten rodzaj produktu jest odpowiedni dla osób, które wymagają okresowych zmian medycznych Pokrowiec na materac ortopedyczny do wyboru stopień sztywności łóżka.

Istnieje również inny rodzaj dwustronnych pokrowców na materac - zima-lato. Strona "zimowa" tego modelu wykonana jest z ciepłych w dotyku materiałów (zazwyczaj wełny), a "lato" - z naturalnych oddychających tkanin (bawełna, kokos, bambus itp.).

Jeśli używasz do spania rozkładana sofa , które w ciągu dnia sumują się, pomyśl z góry, gdzie będziesz przechowywać podkładkę pod materac. Istnieją dwie możliwości: zakup składanej ortopedycznej podkładki pod materac na sofie (z lateksu, pamiątki lub pianki poliuretanowej) lub produktu w postaci pokrowca, który jednak nie ma żadnych skutków anatomicznych.