Nowoczesne okapy wyspowe dla kuchni, w przeciwieństwie do osadzone , pozwala z powodzeniem podkreślić styl wnętrza. Jednak ich uniwersalność pociąga za sobą dość wysokie koszty. Wyspowe klasyczne i designerskie kaptury - urządzenia kuchenne o najwyższej kategorii cenowej. Najlepiej nadają się do przestronnej kuchni, w której miejsce pracy znajduje się w centrum. Najczęściej okap kuchenny na wyspie ma złożoną strukturę, która pozwala kontrolować urządzenie i filtrować czujniki zanieczyszczeń za pomocą pilota.

Rodzaje

Konstrukcja i zestaw funkcji okapów wyspowych mogą się różnić. Takie urządzenia działają zarówno w trybie wypłat, jak i w trybie cyrkulacji. W tym samym czasie okapy recyrkulacyjne są mobilne i stacjonarne. Jeżeli instalacja stacjonarnego rysunku na wyspie prowadzi do tego, że zawsze będzie nad powierzchnią do gotowania, urządzenia ruchome mogą być opuszczane do płyty tylko w razie potrzeby, co pozwala zwiększyć przestrzeń.

Powinniśmy również wspomnieć o kształcie ciała. Tutaj projektanci nie ograniczają swojej wyobraźni. Kaptury wyspowe są okrągłe, w kształcie kropli, kwadratowe, w formie szklanej lub ekscentrycznej kostki. Jeśli wielkość pomieszczenia pozwala na eksperymentowanie z formami elementów wyposażenia wnętrz, należy zwrócić uwagę na dwustronne okapy lub modele w postaci kilku rur połączonych w dziwny sposób.

Kryteria wyboru okapów wyspowych

Kupując kaptur, zadaj dwa główne pytania: jakie opcje są dla Ciebie odpowiednie i jaki projekt wybrać? Głównymi kryteriami są wydajność okapu, poziom hałasu i wymiary.

Zgodnie z normami sanitarnymi, w kuchni konieczne jest całkowite odnowienie powietrza co najmniej dziesięć razy na godzinę. Dlatego musisz wziąć pod uwagę objętość kuchni. Wydajność układu wydechowego jest łatwa do obliczenia: pomnóż objętość przez dwanaście. Zakres wyspowe okapy kuchenne Wydajność okapów jest dość duża - od dwustu do sześciuset metrów sześciennych na godzinę, ale są też ekstrakty z wysp przemysłowych, których pojemność wynosi tysiąc lub więcej sześcianów.

Jeśli chodzi o poziom hałasu, nie powinien on przekraczać czterdziestu decybeli, co usuwa wszelkie ograniczenia w działaniu urządzenia. Rozmiar kaptura powinien idealnie pasować do wielkości płyty kuchennej.

Podczas instalowania okapów kuchennych występuje problem z umieszczeniem mediów, a w szczególności kanałów. Często te detale, które nie pasują do wnętrza, są ukryte za pomocą podwieszanego sufitu. Lepiej jest zatrzymać wybór na gładkich kanałach powietrznych, ponieważ pofałdowane tworzą więcej hałasu, niższą produktywność i zbiera się kurz.