Wynaleziono wiele cech, które ułatwiają życie kucharzom i kucharzom, czyniąc proces gotowania ekscytującym i przyjemnym. Młotek do bicia mięsa, dotyczy tylko takich narzędzi. Pomaga doprowadzić mięso do stanu, w którym okazuje się ono bardzo miękkie, soczyste i smaczne. Ale wśród dużej gamy prezentowanej na półkach bardzo trudno jest zdecydować. Aby Twoje oczy nie uciekły, powiemy Ci, jak wybrać odpowiedni młotek do mięsa i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Rodzaje młotów do bicia mięsa

1. Drewniany młotek do bicia mięsa. Bazując na doświadczeniu ogromnej liczby hostess, można powiedzieć, że taki młot nie zawsze nadaje się do przetwarzania mięsa. Drewniany młot jest zwykle bardzo lekki i stanowi dokładne przeciwieństwo tego, czego potrzebuje mięso. W końcu chcemy po prostu odpychać, a nie "poklepywać". I właśnie ta lekkość sprawia, że ​​stosuje się znaczną siłę, aby odpowiednio odpychać pożądany element. Ponadto, pomimo przyjaznego dla środowiska materiału, wilgoć ma bardzo niekorzystny wpływ na drzewo, które staje się podłożem dla bakterii chorobotwórczych.

2. Zagnieść młotek na mięso ze stali nierdzewnej. Z reguły słychać już tylko pochwałę. I nie trzeba kupować kosztownego młotka od znanej firmy, stary sowiecki, odziedziczony po babciach, również będzie działał idealnie. Zaletami takiego młotka będą:

  • waga - ciężki młot jest łatwiejszy i szybszy, aby uzyskać pożądaną grubość mięsa. I za pomocą takiego młotka będziesz w stanie odeprzeć taki kawałek stek które Młotek topór do mięsa upieczony w zaledwie 3 minuty;
  • ząbki metalowe. Może być kilka odmian. Po jednej stronie młotek jest gładki, z drugiej strony ma zęby lub po obu stronach zęby o różnych rozmiarach. Chociaż uważa się, że gładka strona nie będzie dobra w odpychaniu czegokolwiek, ale tutaj, jak mówią, kwestia gustu. Ale wyraźnie, mając młot z zębami, wkładasz mniej wysiłku w proces bicia. Dentyści dobrze radzą sobie z żyłami, czyniąc je bardziej miękkimi.

3. Młotek-siekierka do mięsa to rodzaj 2-w-1. Z jednej strony malleus, z zębami lub bez, az drugiej niewielka zgrabna siekierka, która może być przydatna w każdym momencie pracy z mięsem.

Teraz znasz podstawowe subtelności i sztuczki, które zauważyła gospodyni, a na pewno, gdy przyjdziesz do sklepu, będziesz wiedział, czego potrzebujesz. Nareszcie porada, sprawdź zakupiony produkt pod względem trwałości, aby nie okazało się, że podczas procesu gotowania jeden z elementów tego narzędzia nie odlatuje na bok.