W arsenale tej gospody istnieje wiele urządzeń, które mają wymierną korzyść w procesie gotowania lub przechowywania produktów. Papier spożywczy to jeden z najbardziej wszechstronnych "pomocników".

Czym jest papier spożywczy?

Papier spożywczy to materiał wykonany wyłącznie z włókien naturalnych - celulozy. Z tego powodu, bez żadnych obaw, taki papier może być stosowany do pakowania produktów spożywczych, w szczególności do pieczenia, masła, półproduktów mięsnych lub produktów z twarogu do umieszczenia w lodówce lub zamrażarce. Jest również nazywany pergaminem.

Na korzyść użycia papieru do żywności powiedzieć zalety tego produktu, a mianowicie:

  • przyjazność dla środowiska i nietoksyczność;
  • wilgoć, olej i szczelność;
  • siła

Tak więc papier spożywczy do pakowania daje produktom "oddychanie", ale jednocześnie nie ma odparowania wilgoci i powietrza. Ponadto żywność w pergaminie nie nabywa obcych smaków ani zapachów. Co nie jest odpowiednikiem dzisiejszego popularnego filmu o jedzeniu? Ponadto papier spożywczy jest znacznie tańszy. Nawiasem mówiąc, do przechowywania na opakowaniu jest łatwe do napisania, na przykład, data rozpoczęcia przechowywania.

Ponadto papier spożywczy lub pergamin można stosować jako warstwę ochronną do pieczenia form lub arkuszy do pieczenia. Odporny na ciepło materiał doskonale wytrzymuje wysokie temperatury do 230 stopni w piecu, podczas gdy pranie formularzy jest znacznie ułatwione.

Czym jest papier spożywczy?

Dziś branża oferuje znaczny zasięg. Opakowanie papieru spożywczego różni się głównie gęstością. W sprzedaży dostępne są produkty ze wskaźnikiem od 40 do 200 g / m². Im większa gęstość pergaminu, tym wyższy koszt rolki.

Do celów przemysłowych papier spożywczy dodatkowo poddaje się działaniu kwasu siarkowego w celu poprawy wytrzymałości. Specjalnie do pieczenia pergamin jest wykonany z impregnacją silikonową. Przed pieczeniem papier taki nie wymaga oleju, aby uniknąć przypalenia.