Banan jest jednym z najczęstszych egzotycznych owoców w naszej codziennej diecie. Jest często stosowany w różnych dietach, mimo że nazywanie go niskokaloryczną stanowi problem: 100 gramów tego produktu zawiera 89 kalorii. Kolejna rzecz jest ważna: wartość odżywcza banan charakteryzuje się wyjątkowo niską zawartością tłuszczów nasyconych. Jest to wskaźnik mniejszy niż 2% na 100 gramów. W tym samym czasie nie ma absolutnie żadnego cholesterolu w produkcie, co sprawia, że ​​łatwo jest włączyć go do menu osób starszych.

Единственным минусом данного продукта можно счесть разве что высокое содержание сахара. Zawartość kaloryczna i skład Jedyną wadę tego produktu można brać pod uwagę, chyba że ma wysoką zawartość cukru. To wyjaśnia wysoką zawartość kalorii, ale banany zawierają białka, tłuszcze, węglowodany w następujących proporcjach (obliczenia, a następnie przejść do 100 gramów): białka - 1,1 grama, tłuszcze - 0,3, który jest bardzo mały, a nasycone w ogóle nie więcej niż jedna trzecia. Węglowodany w tym owocu - 22,9 grama, czyli 7,6%. Tak więc, brzmiąca kompozycja banana: białka, tłuszcze, węglowodany pozwala ci spokojnie używać go do skompilowania menu nie tylko dla osób starszych, ale także dla dzieci, nastolatków, chorych i kobiet w ciąży. Nie ma nic, poza cukrem, które mogłoby przeciążyć osłabiony organizm. Korzyści z bananów

Wręcz przeciwnie, banan nie tylko doskonale nasyca, ale także doskonale wzmacnia. A jeśli zapytasz, jakie witaminy zawiera banan, możesz uzyskać następujące informacje: naukowcy odkryli witaminę A, C (w dużych ilościach, ponad 14%), a także witaminę B6. To wyjaśnia przydatność produktu, szczególnie dla osób o osłabionej odporności. Jednak nie tylko witaminy zawarte w bananach przyciągają do nich dietetyków. Owoce są również interesujące z żelazem i znaczną ilością potasu, który wzmacnia mięsień sercowy i jest korzystny banan, co zawierają witaminy wpływa na aktywność sercowo-naczyniową jako całość.

Również w tym owocu jest bardzo dużo włókno , niezbędne do normalnego trawienia. Bardzo dobry produkt do jedzenia z łagodnymi zaburzeniami trawienia i więcej - w celu zapobiegania różnym problemom z jelitami. Owoc zawiera również niewielką ilość sodu, ale ta ilość jest naprawdę mała: 0,8 grama. Przede wszystkim w wodzie bananowej, 74,91 gramów na 100 gramów owoców. Jednak liczba ta różni się w zależności od świeżości owoców, ich dojrzałości, warunków i czasu przechowywania. W rzeczywistości wartość odżywcza banana może się nieznacznie różnić ze względu na powyższe czynniki. Istnieje między innymi pewna różnica w zależności od rodzaju rośliny.