Neurasthenia jest konsekwencją przedłużonego stresu psychicznego, który prowadzi do osłabienia, czyli wyczerpania. Neurasthenic zespół może być objawem obecności innych chorób - guzów mózgu, miażdżycy, nadciśnienia, a także konsekwencji urazów głowy.

Objawy

Zespół astheno-neurasteniczny rozwija się etapami. Początkowo istnieje zwykła drażliwość i często bez powodu. Pacjent drażni wszystkich - ludzi, potrzebę porozumiewania się, najmniejszy hałas. Również na tym etapie osoba cierpi na bezsenność, bóle głowy, ciągłe zmęczenie i zmniejszoną wydajność.

Ponadto zmęczenie staje się przewlekłe - jest to sygnał drugiego etapu choroby. Nawet odpoczynek nie pomaga przywrócić zdolności do pracy, pacjent musi podjąć jakąkolwiek działalność z jasną, charakterystyczną niechęcią, a następnie wyrzucić ją z impotencji. Objawy zespołu neurastenicznego na tym etapie to także łzawienie i wahania nastroju.

Trzeci etap to poważne załamanie nerwowe. Całkowity brak wydajności i ciągła senność, zmęczenie, drażliwość. Istnieje apatia, wyraźna depresja i oczywiście zainteresowanie i udział w życiu zostały całkowicie utracone.

Leczenie

W zasadzie zaburzenie może wystąpić z powodu ciągłego braku snu, beri-beri, stresu. Dlatego leczenie zespołu neurastenicznego powinno rozpocząć się od ustalenia porządku w reżimie dnia.

Stabilny sen 7-8 godzin, owoce i warzywa , brak przeciążenia, brak kawy, mocna herbata i alkohol.

Jeśli to nie pomoże, a choroba już trwa, powinieneś skontaktować się z psychologiem, który zaleci psychoterapię, a także z lekami uspokajającymi. Często stosuje się również akupunkturę, fizjoterapię i leczenie sanatoryjne.