nazivin dla niemowląt Jak tylko pogoda zacznie się pogarszać, ludzkie ciało będzie miało do czynienia z szeroką różnorodnością choroby nieżytu . Jednym z najczęstszych objawów przeziębienia jest nieżyt nosa (katar). Z biegiem lat każda dorosła osoba wybiera dla siebie najwłaściwszy sposób leczenia tej dolegliwości. A co, gdy katar przytłacza bardzo małego człowieka, który właśnie przyszedł na świat? Nazivin jest dobrze znanym pediatrą dla niemowląt. Niemniej jednak, każda mumia martwi się o pytanie - jak skuteczny i bezpieczny jest Nazivin dla noworodków. Postaramy się krótko wyjaśnić, dlaczego lekarze przepisują nazivin niemowlętom.

Nazivin jest lekiem przeznaczonym do skurczu naczyń i objawowego leczenia nieżytu nosa.

Wskazania do leczenia tym lekiem to: zapalenie błony śluzowej nosa (zarówno ostrej, jak i alergicznej), zapalenie trzustki, zapalenie zatok.

Leczenie nieżytu nosa przy użyciu kropli do nosa prowadzi do zmniejszenia stanu obrzęku błony śluzowej układu oddechowego. Efekt pojawia się po kilku minutach i trwa w ciągu 7 - 12 godzin.

Krople Nazivin - ile może kapać dziecko?

Przed użyciem należy dokładnie określić, jakiego rodzaju dawkę, formę uwalniania, a nawet butelkę należy kupić w aptece, aby się nie pomylić i nie zaszkodzić dziecku.

Lek jest dostępny w różnych dawkach - dla dzieci i dorosłych. Dla noworodka, nasivin jest przepisywany kroplami o dawce 0,01%. Ta forma uwolnienia może być odpowiednia do leczenia niemowląt w wieku poniżej jednego miesiąca. Jeden ml leku zawiera 0,1 mg chlorowodorku oksymetazoliny i jest dostępny w butelkach z ciemnego szkła o pojemności 5 ml z pipetą.

Istnieją krople o wysokiej zawartości substancji aktywnej, rozpylacze są również produkowane do rozpylania na błonach śluzowych, przeciwwskazane dla dzieci poniżej 6 lat. Niemowlętom przepisuje się tylko krople do nosa o minimalnej dawce 0,1 mg.

Krople Nazivinu dla noworodków stosuje się w następujący sposób: do noworodków poniżej 1 miesiąca życia: 1 kropla płynu 2-3 razy dziennie w każdym nozdrzu. Niemowlęta starsze niż miesiąc i krócej niż rok: 1-2 krople 2-3 razy dziennie, również w każdym nozdrzu. Dzieci po roku: 1-2 krople 2-3 razy dziennie w każdym nozdrzu. Wszystkie krople powinny być stosowane ściśle dawkowanie odpowiednie dla wieku.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że w żadnym wieku nie można przekraczać liczby wkropleń dziennie - nie więcej niż cztery. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do przedawkowania. Powinieneś także ograniczyć czas trwania leczenia - zazwyczaj lekarze przepisują lek przez 5-6 dni. W indywidualnych przypadkach czas trwania leczenia można zwiększyć do 10 dni, ale nie dłużej.

Środki ostrożności

Nazivin nie powinien być przyjmowany razem z lekami powodującymi wzrost ciśnienia krwi lub inhibitorami MAO Pomimo widocznych korzyści, Nazivin może powodować następujące negatywne reakcje:

  • pieczenie błony śluzowej nosa;
  • suche błony śluzowe;
  • kichanie;
  • przekrwienie reaktywne (przekrwienie błony śluzowej nosa);
  • lęk;
  • bezsenność;
  • zmęczenie;
  • ból głowy;
  • nudności

Długotrwałe niewłaściwe stosowanie może powodować atrofię śluzówki. Nazivin dla noworodka Istnieją rzadkie przypadki, w których wielokrotne przedawkowanie z zastosowaniem donosowym prowadziło do działań ogólnoustrojowych, takich jak tachykardia (zwiększona częstość akcji serca) i zwiększone ciśnienie.

Tak więc Nazivin można uznać za dość skuteczny w zwalczaniu przeziębienia u noworodków. Pamiętaj, aby skonsultować się z pediatrą i nie leczyć się samemu. Dowiedz się, jak wzmocnić odporność noworodka. Chroń swoje dziecko przed hipotermią i kontaktami z osobami chorymi lub palącymi. Chodź więcej, pozwól dziecku oddychać świeżym powietrzem każdego dnia.