Pokarm, który otrzymują wszystkie noworodki, to mleko matki lub mleko. W składzie jednego i drugiego są węglowodany reprezentowane przez laktozę. Ale, niestety, są dzieci, które nie są w stanie wchłonąć tego pokarmu z powodu pewnych naruszeń zdrowia. Zjawisko to nazywa się "wrodzone" niedobór laktazy ". Jego przyczyna najczęściej polega na naruszeniu produkcji specjalnego enzymu - laktazy - odpowiedzialnego za rozkład węglowodanów. Prowadzi to do upośledzenia trawienia i wchłaniania pokarmu, co u niemowląt objawia się w postaci biegunki, wzdęcia brzucha, skurczów.

Jednak nowoczesne pediatrii ma dobrą broń w walce z niedoborem laktazy - enzymy syntetyczne. Jednym z preparatów zawierających sztucznie wytworzony enzym laktazy jest laktazar dla dzieci. Jest to biologiczny suplement, który służy jako dodatkowe źródło laktazy.

Zastosowanie laktazaru u noworodków pozwala, nie wyłączając karmienia piersią lub niezmieniającej się mieszaniny, wyeliminować objawy choroby i pomóc dziecku poprawić trawienie.

Dziecko Lactazar: skład i zastosowanie

Ten produkt to żelatynowa kapsułka zawierająca proszek laktazy i zaróbkę, maltodekstrynę.

Dziecko Laktazar jest przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 7 lat. Jak zażywać laktazar? Jego dawka to 1 kapsułka na 1 karmę. Dzieci w wieku do 4-5 lat, które wciąż nie mogą połknąć kapsułek, powinny rozpuszczać mleczan w proszku w mleku lub dowolnym naczyniu na mleko. Na przykład dzieciom poniżej pierwszego roku karmienia piersią podaje się zawartość jednej kapsułki rozpuszczonej w niewielkiej ilości odciągniętego mleka przed karmieniem. Dla sztucznych dzieci proszek rozpuszcza się bezpośrednio w butelce z mieszanką.

Dzieci w wieku od 1 do 5 lat otrzymują od 1 do 5 kapsułek (zależy to od ilości pokarmu), a w wieku od 5 do 7 lat wykazują stosowanie laktazaru w ilości od 2 do 7 kapsułek. Należy zauważyć, że mleko, w którym enzym się rozpuszcza, nie powinno być gorące, ale w laktasar dla dzieci średnio 50-55 ° C

Alergia na laktazar

Lactazar nie jest lekiem w tradycyjnym sensie, ale suplementem diety. I dla niej, jak również dla innych złych, dzieci mogą odczuwać reakcje alergiczne. Jest to efekt uboczny laktazar, który w ogóle nie objawia się. Jednakże, jeśli zacząłeś podawać dziecku laktazar i zauważyłeś objawy alergii (wysypka na twarzy, zgięcia kończyn, za uszami), poszukaj porady u lekarza, który przepisuje produkt. Poprawi leczenie i pomoże znaleźć inny lek zawierający ten enzym.