Jednorazowe pieluchy - bardzo wygodne rozwiązanie dla niemowląt i ich rodziców. Ale nadszedł czas, kiedy dziecko zaczyna opanowywać naukę używania puli.

Zazwyczaj przyzwyczajenie dziecka do puli zaczyna się za 1,5-2 lata. Sukces tego biznesu zależy od poziomu fizycznej gotowości i ogólnego rozwoju dziecka. Wcześniej, w czasach naszego dzieciństwa, dzieci starano się przyzwyczaić do garnka tak wcześnie, jak to było możliwe: gdy tylko dziecko nauczyło się samodzielnie siedzieć, zostało posadzone na doniczce. Jednak z punktu widzenia fizjologii dziecięcej jest to bardzo wcześnie (po pierwsze, jest to nadmierne i niepotrzebne obciążenie kręgosłupa, a po drugie, dziecko nie jest jeszcze świadome tego, czego chce od niego i nie może fizycznie kontrolować potrzeby). W nowoczesnych warunkach taki wczesny i, powiedzmy, nieoczekiwany trening puli nie jest konieczny, ponieważ młodzi rodzice mają jednorazowe pieluszki i automatyczne pralki w arsenale młodych rodziców.

Wybierz najbardziej odpowiedni dla doniczki dla niemowląt

Pierwszym krokiem do nauki jest wybór puli. W sklepach dziecięcych znajduje się ogromny wybór garnków dla dzieci, od najzwyklejszych po modele z muzyką. Doniczki są dostępne w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Spójrzmy na kilka widoków i omówmy ich zalety.

  1. Plastikowe garnki z uchwytem typu "radzieckich" nie są wygodne dla dziecka, ponieważ idealnie okrągłe zderzaki mogą docisnąć delikatną skórę dziecka. Ponadto są bardzo niestabilne.
  2. Plastikowe garnki o anatomicznym kształcie - prawdopodobnie najdogodniejsze modele. Nie odwracają się w najbardziej nieodpowiednim momencie, a jeśli wielkość puli zostanie wybrana prawidłowo, dziecko będzie je obsługiwać przez bardzo długi czas.
  3. Doniczki w postaci różnych zwierząt i maszyn z pewnością będą bardziej interesujące dla dziecka, ale tylko jako zabawki. Trudno dziecku zrozumieć, dlaczego jego rodzice tak uporczywie proszą go, by "robił swoje" w psie, niedźwiedzie czy helikopterze. Niech więc zabawki będą zabawkami, a dzbanek pozostanie garnkiem.
  4. Muzyczne doniczki są nie mniej atrakcyjne dla dzieci. Specyfika ich polega na tym, że gdy dziecko popycha lub wkłada do garnka, zaczyna grać wesoła muzyka. Tak więc w miękiszu powstaje uwarunkowany odruch, który przyczynia się do szybkiego przyzwyczajenia się do doniczki. Jednak ten sam odruch będzie ujemny, na przykład, gdy idziesz do garnka w nocy, z dala od domu, itp. Pediatrzy zdecydowanie zalecają stosowanie zwykłych, a nie muzycznych garnków.
  5. Dmuchana doniczka dla dzieci to interesująca i popularna nowość. Jest idealny do podróży, ponieważ w stanie skośnym zajmuje bardzo mało miejsca.

Trudno powiedzieć, która pula jest najlepsza dla twojego dziecka. Dlatego przy wyborze modelu należy kierować się jakością produktu, jego wielkością zgodnie z parametrami figury dziecka i jego preferencjami. Nie zaszkodzi zapytać i opinię "winowajcy" zakupu.

Jeśli kupiłeś garnek, a on nie pasował do dziecka (niewygodne, niestabilne, miażdży), to nie oszczędzaj pieniędzy, aby kupić inny. To uratuje Cię od wielu możliwych problemów związanych z uzależnieniem dziecka od puli.

Dziecko boi się dzbanka

Czasami rodzice zauważają, że ich dziecko patrzy na doniczkę ostrożnie, nie chce siedzieć na nim i na ogół go unika. Jest to normalna reakcja na nowy temat, który wiąże się z pewnymi zmianami w życiu dziecka. To samo znika z czasem, po prostu nie zmuszaj dziecka. która pula jest lepsza dla dziecka Postaw garnek w widocznym miejscu i daj dziecku trochę czasu. Dzieci są z natury ciekawe: zajmie to tylko kilka dni, a ciekawość pokona strach.

Druga opcja, dlaczego dziecko boi się puli i nie chce spełnić wymagań rodziców, jest jego protestem przeciwko przymusowi. Pozostaw te próby na 1-2 miesiące i chowaj garnek, aby dziecko go nie widziało. W tym czasie zapomni o doniczce, a potem potraktuje go zupełnie inaczej, jak nową rzecz.

W nauczaniu dzieci korzystania z puli, najważniejszą rzeczą jest cierpliwość. Wybierz model garnka, który jest wygodny dla Twojego dziecka, a z czasem wszystko się ułoży!