Jeden ze sławnych zabytki Andory Muzeum Microminiature, które znajduje się na terenie ośrodek wypoczynkowyOrdino . W tym muzeum zwiedzający mogą podziwiać dzieła słynnej mikrominiaturystycznej Nikolai Syadristy. Wystawa naprawdę urzeka każdego, kto ją odwiedza. Eksponatów nie można zobaczyć gołym okiem. Małe rzeźby w sumie 13, ich autor stworzył za pomocą złota i platyny, a także przedmioty improwizowane (arkusz papieru, nici, ziarna, itp.).

W sumie na świecie są dwa Muzea Mikrominiatur. Oczywiście drugi jest w Kijowie - rodzinnym mieście Syadrysty. Najciekawsze jest to, że w Andorze prezentowane są oryginały prac, aw Kijowie - dokładnie kopie, które pojawiły się w nim rok później niż w Muzeum Microminiatures of Andorra. "Miniaturowa wystawa powinna znajdować się w miniaturowym kraju" - jak wyraził to Nikolai Syadristy podczas otwarcia jego niezwykłego muzeum.

Eksponaty muzeum

Jak już wspomniano, w Muzeum Microminiature of Andorra wystawiono 13 eksponatów Syadristy. Mistrz wykonał jedno dzieło ponad sześć miesięcy. Najtrudniejsza i najcenniejsza jest "tandetna pchła" - złota pchła wielkości naturalnej, którą Nicholas zdołał podkuwać. Oprócz tej wystawy, autor był w stanie dokładnie powtórzyć wszystkie szczegóły silnika eklektycznego, który jest 20 razy mniejszy niż maku. Podziwiaj odwiedzających i modlitwę, która jest napisana na włosach końskich, "Róża we włosach", "Karawana", portrety Santa Maria (3,9 mm) i papieża. Dzieci szczególnie lubią mikrominiaturę szachową, scenę na ziarnie pszenicy "Lis i winogrona", "Jaskółcze gniazdo". Autor zadziwił cały świat swoim darem grawerowania i malowania.

Dzięki tej wystawie Nikołajowi Syadystom nadano przydomek najlepszego mikrominiaturystę na świecie, a także "tym samym" przez Leskow z bajki. Wszystkie jego mikrominiatury są szacowane na dziesiątki tysięcy dolarów, ale autor odmawia ich sprzedaży, ponieważ, jak powiedział, sztuka powinna należeć do ludzi.

Każde arcydzieło wystawy w Museum of Microminiatures of Andorra znajduje się pod szklaną kopułą na stabilnym cokole. Każde przemieszczenie instalacji z miejsca lub małe naciśnięcie może zniszczyć mikrominiaturę, więc tylko 10 odwiedzających wchodzi do muzeum. Zdolność widzenia eksponatów zapewniają mikroskopy umieszczone naprzeciwko każdej miniaturki.

Tryb pracy i droga do muzeum

Muzeum Microminiatures w Andorze jest otwarte codziennie.

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek - zamknięty;
  • Wtorek - sobota - od 9:30 do 19:00, od 13:00 do 15:30, w porze lunchu;
  • Niedziela - od 9:30 do 13:30.

Cena biletu do muzeum to 4 euro, dzieci - 3,5.

Jeden z najciekawszych muzea w Andorze jest w centrum ośrodek Ordino . Aby się tam dostać, można wsiąść do autobusu SnoBus, który zatrzymuje się w pobliżu ośrodka lub samochodem na autostradzie CG3. Wraz z tym muzeum radzimy również odwiedzić muzeum tytoniu , muzeum samochodów i Casa de la Valle .

Фасад зданияЗал музеяМикраминиатюра Караван
Подкованная блохаПальма и караванШахматный микроминиатюрный столик