Muzeum samochodów we Wrocławiu Andora - jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc rozrywki dla koneserów i fanów retro samochodów. Kolekcja tego muzeum zgromadziła najrzadsze i najróżniejsze modele samochodów i jest uważana, choć niezbyt duża, ale jedna z najcenniejszych w całej Europie.

Kolekcja muzealna pojazdów

Muzeum zostało stworzone przez prywatnych kolekcjonerów i entuzjastów kraju. Ich projekt był wspierany iw pełni finansowany przez rząd Andory. Główną misją muzeum jest pokazanie ewolucji pojazdów na świecie od momentu powstania do lat 70. XX wieku. Wkraczając w świat samochodów, będziesz śledzić naturalny rozwój technologii, ich ucieleśnienie w przemyśle motoryzacyjnym, a także doświadczyć ewolucji estetyki i ludzkiego gustu.

Kolekcja rozpoczyna się w muzeum samochodów Andorran od najrzadszych i najbardziej honorowych eksponatów - parowozu 1885 Pinet, a po nim całej reszty - około 100 rzadkich marek samochodowych. Prezentowane są w doskonałej formie, jakby właśnie opuściły linię produkcyjną i znajdują się na czterech piętrach muzeum. Piąte piętro zarezerwowane jest dla wspaniałej kolekcji motocykli i rowerów, co nie jest mniej interesujące niż kolekcja samochodów.

Również w muzeum zobaczysz ilustracje, diagramy, materiały promocyjne, części samochodowe i akcesoria, miniatury retro samochodów. Możesz zapoznać się z wewnętrzną strukturą pojazdów.

Kiedy i jak dostać się do muzeum?

W mieście znajduje się muzeum samochodów Encamp . Jest on otwarty zarówno dla bezpłatnych wizyt, jak i wycieczek, które mogą być prowadzone w języku hiszpańskim, katalońskim i francuskim - zgodnie z wyborem grupy.

Bilet kosztuje 5 €, dla grup 10 lub więcej osób 2,5 € za sztukę.

Muzeum jest otwarte codziennie od 10.00 do 18.00. Poniedziałek i niedziela to dni wolne. W sezonie narciarskim (od grudnia do kwietnia) działa od 10.00 do 13.00 i od 15.00 do 20.00.

Warto odwiedzić muzeum samochodów. Wizyta przyniesie Ci nową wiedzę na temat rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w różnych epokach, a także znaczną przyjemność estetyczną z kontemplacji eleganckich, luksusowych i unikalnych samochodów retro. Radzimy też spojrzeć na inne, nie mniej interesujące an anst 00st an anst 00st an anst 00st 00st an anst 00st 00 an anst 00 an anstles an an anst an : muzeum tytoniu , Museum of Microminiature by Nikolay Syadristy , Casa de la Valle i wiele innych. inne

Музей автомобилестроенияВход в музейИнтересная экспозиция музея
Легкий мото-велосипедМотоцикл BMWПервые автомобили
Ретро Альфа-РомеоРяд ретро-автомобилейРетро-автомобиль