Morse - To orzeźwiający napój witaminowy z soku z owoców, jagód, warzyw i wody z dodatkiem miodu lub cukru. Przedstawiamy kilka ciekawych przepisów na napoje owocowe dla dzieci.

Lingonberry mors dla dzieci

Składniki:

  • świeże żurawiny - 150 g;
  • cukier - 100 g;
  • woda - 1 l.

Gotowanie

Teraz powiemy, jak zrobić napój owocowy dla dziecka. Tak więc, ostrożnie zbieraj jagody, usuwaj śmieci, myć kilka razy i wrzucać wrzącą wodę. Przykryj garnek pokrywką i gotuj napój na małym ogniu przez około 5-8 minut. Potem łapiemy jagody, odkładamy je na durszlak i wyciskamy sok z żurawiny na czyste naczynie.

Następnie wlej go do bulionu, dodaj cukier, mieszaj do rozpuszczenia i gotuj przez kolejne 5 minut. Jeśli dajesz taki sok dzieciom do roku, najpierw filtrujemy napój, schładzamy go do ciepłego stanu i stopniowo wprowadzamy do diety dziecka, obserwując reakcję na różne jagody!

Mrożony sok owocowy dla dzieci

Składniki:

  • truskawka, czarna porzeczka - 200 g;
  • cukier do smaku;
  • woda

Gotowanie

Jagody są sortowane, myte i umieszczane w szklanym naczyniu. Następnie zalać je wrzątkiem, aby woda całkowicie pokryła jagody i mieszać, aby zaczęły się topić. Następnie dodać wrzącą wodę na wierzch i wlać cukier do smaku. Możesz dodać kilka świeżych listków mięty do smaku. Teraz zamknij naczynia z pokrywką i zawiń w ręcznik. Dajemy sokowi naleganie na około 3 godziny, następnie delikatnie dociskamy jagody łyżeczką, filtrujemy napój przez gazę i wyciskamy miąższ. Wlać gotowy sok z jagód do karafki, ostudzić trochę i wezwać dzieci, aby naładować się witaminami!

Przepis na owoce żurawiny dla dzieci

Składniki:

sok żurawinowy dla dzieci
  • cukier - 5 łyżek. łyżki;
  • mrożone żurawiny - 2 łyżki;
  • woda - 2 l.

Gotowanie

Zamarznięte żurawiny dokładnie umyć zimną wodą i pozostawić do odtajenia. Następnie przy pomocy drewnianej łyżki lub czystych rąk zagnieść jagodę w szklanym pojemniku.

Następnie ostrożnie oddzielić ciasto jagodowe od sok żurawinowy . Aby to zrobić, weź gazy, złóż je na kilka warstw, odfiltruj sok i ostrożnie wyciśnij miąższ. Następnie wyciska się wyciśnięty placek do gorącej wody, wlewamy cukier do smaku, doprowadzamy mieszaninę do wrzenia, mieszamy i pozostawiamy do zaparzenia przez 10-15 minut.

Teraz filtrujemy powstały bulion do czystego słoika lub karafki, dodajemy czysty sok żurawinowy, mieszamy i otrzymujemy naprawdę pyszny sok żurawinowy dla dzieci.