Wielu prawdopodobnie słyszało o takim leku jak Miramistin . Należy do grupy leków antyseptycznych, ma bardzo szerokie spektrum działania, ponieważ zabija większość szkodliwych bakterii, które dostają się do organizmu człowieka. Jest stosowany w leczeniu nieżytu nosa, zapalenia spojówek, chorób górnych dróg oddechowych, chorób przenoszonych drogą płciową. Lek niszczy otoczkę wirusów, wywierając minimalny negatywny wpływ na zdrowe komórki ludzkiego ciała. Nie wchłania się przez skórę ani błony śluzowe, co decyduje o jego względnym bezpieczeństwie.

Zwykle ten lek jest przepisywany dorosłym, ale w niektórych przypadkach jego stosowanie jest dozwolone i w leczeniu dzieci. Najczęściej stosuje się Miramistin w leczeniu dzieci katar . Stosowanie leku jest możliwe nawet u niemowląt, ale dawki są minimalne.

Używanie narkotyków

Miramistin można przepisać dziecku w nosie, gdy rozpoznano zapalenie zatok, zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie krtani, zapalenie migdałków, zapalenie zatok lub zapalenie ucha.

Czasami możliwe jest zastosowanie się do zaleceń dotyczących stosowania tego leku w celach profilaktycznych. Na przykład, po odwiedzeniu miejsc dużej rzeszy ludzi lub przed taką wizytą, możesz poradzić sobie z nosem dziecka za pomocą wacika zamoczonego w roztworze. Niedopuszczalne jest jednak przekształcanie takiego profilaktycznego zastosowania w codzienny rytuał, ponieważ korzyści z leku będą się zmniejszać, a błona śluzowa dziecka wyschnie i zostanie zraniona.

Ważne jest, aby wiedzieć, że lek ten nasila działanie innych leków przeciwbakteryjnych, gdy są stosowane razem.

Miramistin w nosie dla dzieci - przeciwwskazania

Miramistin u dzieci z nieżytem nosa powinien być stosowany tylko po próbce, z powodu możliwej zwiększonej wrażliwości na składniki leku. Po pierwszym użyciu należy szczególnie uważnie obserwować okruchy, aby zauważyć najmniejsze objawy alergii. Dzieci zwykle mają pieczenie w nosie. Jeśli mogą już mówić i mówić o swoich uczuciach, to nie będzie problemów, ale okruchy najprawdopodobniej staną się niespokojne, będą ocierać nos, będą płakać. Jeśli taka reakcja zostanie powtórzona po każdym zastosowaniu leku, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może się zdarzyć, że dziecko nie pasuje.

Jak kapać Miramistin w nosie?

Miramistin, aby kapać do nosa dziecka, jest dość prosty, ponieważ lek jest uwalniany w postaci sprayu. Jest bardzo łatwy w użyciu do irygacji zatok nosowych. Wystarczy kliknąć fiolkę, aby wykonać jedno wstrzyknięcie. Jeśli lek jest stosowany w postaci kropli, należy wpuścić 2-3 krople roztworu do dziobka w celu wytworzenia nawodnienia przez błonę śluzową, jeśli dziecko ma 12 lat.

W przypadku dzieci w wieku poniżej 12 lat pojedyncza dawka nie powinna przekraczać 1-2 kropli w każdym przewodzie nosowym. miramistin z przeziębieniem Jeśli lek przypadkowo dostanie się do gardła dziecka, musisz poprosić dziecko, aby je wypluło. Jeśli ze względu na wiek nie jest on w stanie tego zrobić, konieczne jest stosowanie nie kropli, ale rozpylanie, ponieważ zapewni to doskonałe dawkowanie.

Opłucz nos dzieciom Miramistin bardzo ostrożnie. Aby to zrobić, użyj małych dawek leków (1-2 krople lub jeden spray). Po przepłukaniu śluzówki za pomocą aspiratora, aby wyciągnąć cały zastający śluz z dyszy, w tym wysuszone cząstki. W zdrowych okruchach procedura ta nie powinna być wykonywana częściej niż 1 raz dziennie w celu zapobiegania, a dla chorych - nie więcej niż dwa razy.