Obecnie miramistin jest bardzo popularny wśród matek i pediatrów. Jest on doradzany w ARVI, infekcjach, przypisuje mu się cudowne właściwości. Ale czy jest to możliwe dla dzieci Miramistin, jak bezpieczne jest to? W końcu każda matka chce traktować swoje ukochane dziecko jedynie za pomocą wysokiej jakości leku, który nie ma szkodliwego wpływu na słabe ciało dziecka.

Czym jest miramistin?

W rzeczywistości Miramistin jest środkiem antyseptycznym o szerokim spektrum działania. Ma działanie bakteriobójcze i antywirusowe, jest aktywny przeciwko drobnoustrojom, które powodują ból gardła, choroby grzybicze i ropienie rany. W przeciwieństwie do innych preparatów antyseptycznych, Miramistina ma wysoką selektywność przeciwko szkodliwym drobnoustrojom, co oznacza, że ​​wpływa ona na otoczkę ludzkich komórek do minimum. Zatem, gdy jest stosowany miejscowo, środek nie ma zdolności wchłaniania przez błony śluzowe i skórę. W związku z tym lek nie ma przeciwwskazań wieku, możliwe jest stosowanie Miramistin dla dzieci do roku.

Lek jest dostępny w postaci 0,01% roztworu w plastikowej fiolce.

Zastosowanie Miramistina u dzieci

Zakres stosowania tego uniwersalnego antyseptycznego jest dość szeroki. Z powodzeniem jest przepisywany w ginekologii, stomatologii, urologii i dermatologii.

W odniesieniu do leczenia dzieci, Miramistin jest zalecany do leczenia dotkniętej skóry i błon śluzowych, wkraplania nosa, płukania gardła, wdychania itp.

Na przykład Miramistin jest często stosowany do drozdów u dzieci. Lek ten ma wyraźny wpływ na czynnik wywołujący kandydozę - grzyb Candida, jest zwykle leczony z powodzeniem. Aby to zrobić, należy najpierw stworzyć środowisko alkaliczne w jamie ustnej, stosując wiele roztworów do płukania sody oczyszczonej. I tylko wtedy możesz użyć środka antyseptycznego: wystarczy przepłukać 10 ml leku 3-4 razy dziennie. Miramistin dla niemowląt jest podawany do smoczka.

Wysoka skuteczność leku w leczeniu zapalenia migdałków, zapalenia gardła, zapalenia krtani. Istnieją dwie możliwości użycia Miramistina: płukanie i nawadnianie. Wygodniejsze dla dziecka jest wstrzyknięcie leku Miramisthina do gardła, ponieważ wiele dzieci nie pozwala na smarowanie bólu gardła lub odruch wymiotny. To lekarstwo nie ma nieprzyjemnego smaku i nie "pali". Ale jak przepłukać dziecko miramistin? Dla dzieci w wieku 3-6 lat w jednym zabiegu potrzebne jest 3-6 ml leku. Dzieci w wieku 7-14 lat wystarczą 5-7 ml, a starsze dzieci będą potrzebowały 10 ml. Podczas zabiegu dziecko musi odrzucić głowę, aby lek nie dostał się do nosa, a infekcja nie rozprzestrzeniła się. Aby zapobiec tworzeniu się oporności bakterii na miramistynę u dzieci, płukanie powinno być przeplatane z leczeniem sodem lub solą fizjologiczną.

W leczeniu dróg oddechowych, szczególnie tych, którym towarzyszy ropne wydzielanie, inhalacje z miramistinem są skuteczne u dzieci stosujących nebulizator (inhalator). Dla dzieci poniżej 12 lat lek rozcieńcza się roztworem soli w stosunku 1: 2. Konieczne jest inhalowanie 3 ml substancji przez 1 inhalację 3 razy dziennie. Dzieci powyżej 12 lat Miramistin nie rozwiedziony. może dzieci miramistin Na jedną inhalację należy użyć 4 ml 3 razy dziennie.

Pochówek miramistin w nosie dziecka jest możliwy przy ropnym wydzielaniu lub leczeniu migdałków. Należy jednak zachować ostrożność, aby nie spalić błony śluzowej.

Ponadto mitramystyna może leczyć oparzenia (słoneczne i domowe), rany i skaleczenia (zamiast jodu i brilliant green niekochanych przez dzieci), wysypki opryszczki, dłonie i stopy zapobiegające chorobom grzybiczym (np. Po wizycie w basenie) Jak można zauważyć, miramistin jest dość uniwersalny : jedna butelka może zastąpić tuzin różnych narzędzi w apteczce pierwszej pomocy.