Łosoś nie jest tanim produktem i dlatego przygotowanie go przez niedoświadczonych kucharzy jest niebezpieczne. Szczegółowa recepta na wykonanie oryginalnych medali z łososia, którymi będziemy się dzielić, pomoże uniknąć błędów podczas kulinarnych eksperymentów.

Jak zrobić medaliony z łososia - przepis

Składniki:

  • stek z łososia;
  • sos sojowy 240 ml;
  • brązowy cukier - 70 g;
  • myrin - 240 ml;
  • Sake - 120 ml.

Gotowanie

Jako, że wdrożymy azjatycką recepturę, przed przygotowaniem medalionów z łososia podejmiemy sos teriyaki Schemat gotowania jest elementarny. Zmieszaj sos sojowy, cukier, mirin i sake na patelni, umieść płyn na średnim ogniu i poczekaj na gotowanie, ciągle mieszając podstawę dla przyszłego sosu. Po ugotowaniu płynu, zredukuj ogień i gotuj teriyaki na małym ogniu przez 20 minut lub aż sos pokryje powierzchnię łyżki równą warstwą.

Teraz sami podejmujemy się medalionów, przygotujemy je nie z fileta z łososia, ale ze steku. Weź rybę i zajmij się jamą brzuszną ostrym nożem, zeskrobując film i usuwając kości. Wytnij segment grzbietu między dwie połówki miąższu końcówką noża i wyciągnij go wraz z kościami żebra. Jak gotować przepis na medaliony z łososia Po jednej stronie steku nacinamy skórę filetu 2/3 (nie przecinamy go całkowicie, ale pozostawiamy na kawałku), miąższ, z którego odcięto skórkę, zwinięto w rulon i umieszczono wewnątrz otrzewnej, przykryty drugą częścią ściany brzucha, a ostatnią przecięto wcześniej kawałek skóra. Związać medalion sznurkiem na całej średnicy.

Rozgrzewamy grill lub kładziemy grill z niewielką ilością oleju na piecu. Wkładamy medalion na patelnię i smażymy z obu stron, aż będzie całkowicie gotowy, co kilka minut smarujemy miąższ sosem. Przygotowanie medalionów z łososia można uznać za zakończone, gdy temperatura wewnątrz ryby osiągnie 50 stopni.