Jeszcze niedawno wiele gwiazd ukrywało swoje problemy zdrowotne i dolegliwości psychiczne, a teraz coraz częściej udzielają szczerych wywiadów, w których dzielą się osobistymi doświadczeniami. W nowym wydaniu tabloidu Ludzie Mariah Carey przyznała, że ​​od 2001 roku boryka się z diagnozą choroby afektywnej dwubiegunowej drugiego rodzaju.

Мэрайя Кэри на обложке журнала

Mariah Carey na okładce tabloidu Ludzie

Według piosenkarza, huśtawki nastroju, psychoza z objawami manii i depresji przyniosła jej 17 lat temu silne załamanie nerwowe. Po przejściu trudnego etapu diagnozy i leczenia ukryła chorobę przed bliskimi przyjaciółmi i fanami, obawiając się, że odwróci się od niej:

"Trudno było mi ukryć diagnozę od przyjaciół i bliskich - to jest ciężkie obciążenie. Nie mogłem poprosić nikogo o pomoc i wyjaśnić przyczyny wahań nastroju. Ciągły strach, że będę narażony, zmuszony do ukrycia się przed komunikacją z fanami, żyje w izolacji. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że sytuacja posunęła się za daleko i znów potrzebowałem pomocy. Przeszedłem na terapię, za radą psychologa, otoczyłem się pozytywnymi i łatwymi ludźmi. Trzeba było to zrobić wcześniej, uniknęłbym wielu problemów. Teraz piszę poezję, robię muzykę i cieszę się życiem ".
Мэрайя 17 лет скрывала свой диагноз

Mariah Carey nie ukrywa teraz swojej choroby i otwarcie przyznaje, że istnieje wiele problemów psychologicznych. Teraz okresowo stosuje leczenie podczas zaostrzenia, pojawienia się drażliwości i nadpobudliwości, naprzemiennie z depresją:

"Nie od razu zdałem sobie sprawę, że mam problemy z pisaniem na zmęczenie i zatrudnienie. Przez długi czas walczyłem z bezsennością, na tle tej ciągłej drażliwości i maniakalnego strachu przed opuszczeniem innych. Uczucia samotności i poczucia winy, pragnienie uczynienia więcej, niż potrafię. Nie udało mi się wyleczyć z ciągłego stresu. W końcu narkotyki i uczucie depresji i zmęczenia. Jak znaleźć równowagę w tym stanie? To było niesamowicie trudne. "
Мэрайя Кэри Czytaj także
  • Były asystent Mariah Carey pozywa ją
  • 12 sławnych kobiet, którym udało się zachować dziewictwo przed ślubem
  • Mariah Carey w konkursie Kids 'Choice Awards 2018 z byłym mężem i dziećmi

Na szczęście Mariah Carey podciągnęła się i kontrolowała swoją chorobę. Obok niej są dwie 6-letnie bliźniaczki, które nie pozwalają jej się zrelaksować, byli kochankowie, którzy ją wspierają i pozwalają jej czuć się kochanymi i pożądanymi.

Мэрайя Кэри с детьми

Mariah Carey z dziećmi