Najważniejsze, że przyciąga turystów Marfa na wyspie Malta - to jest samotność. Ośrodek ten jest usuwany z ruchliwych kurortów i otoczony jest dziewiczymi naturalnymi krajobrazami o oszałamiającej urodzie. Tutaj nie znajdziesz głośnych dyskotek i nocnych klubów - zamiast tego miasto, a raczej wioska Martha, przywita Cię krystalicznie czystym, błękitnym morzem, malowniczymi wzgórzami i ciszy, spokoju plaże . Poza tym klimat tutaj jest bardzo przyjemny - ciepły i raczej wilgotny, i nie ma upalnego letniego upału. W Marfa Twoje wakacje z dziećmi staną się prawdziwą rodzinną idyllą. Więc, co musisz wiedzieć, zrelaksować się w mieście Martha?

Rozrywka i atrakcje w Marfa

Odpocznij Malta ogólnie, aw szczególności w mieście Martha, są to przede wszystkim plaże. Główną różnicą w tym obszarze jest to, że naturalne plaże nie są skaliste, tak jak w kurortach Bugibba - Aura - St. Paul's Bay i Slim - Gzira i piaszczysta. Są to Golden Bay, Amir Bay i Rabla Bay, a także żwirowa plaża w Zatoce Misra.

Odpoczynek w Martha sugeruje nie tyle możliwości. Zasadniczo to nurkowanie żeglarstwo, rafting, surfing - jednym słowem sporty wodne wraz z tradycyjnym wypoczynkiem na plaży. Możesz także popłynąć promem na wyspy Gozo i Comino .

Regionalne atrakcje to Martha i w pobliżu Melliehs zanotujemy takie:

  • Czerwona Wieża (Wieża świętej Agaty) - ekspozycja muzealna i wspaniały widok na okolicę;
  • Katedra św. Pawła w Mellieha;
  • Rezerwat Adira z jedynym naturalnym jeziorem na Malcie;
  • park fanów kina "Seaman's Village Papaya" ;
  • Kościół Najświętszej Marii Panny Zwycięski, zbudowany w XVIII wieku;
  • Świątynia NMP z XVI wieku.
Заповедник Адира

Hotele i restauracje w Martha

W Marfa jest tylko kilka hoteli. Są to czterogwiazdkowe Solana, Ramla Bay Resort i Grand Hotel Mercure Selmun Palace. Bardzo wygodne jest to, że plaże znajdują się w pobliżu hoteli, a urlopowicze nie muszą zmagać się z tym, jak dostać się z hotelu na plażę iz powrotem. Restauracje i małe przytulne kawiarnie na wybrzeżu oferują bardzo smaczne menu. Maltański i śródziemnomorska kuchnia pełna owoców morza.

Ramla Bay ResortОтель Solana

Jak dostać się do Marfy?

Malta - stosunkowo niewielka wyspa, którą można pokonać w ciągu kilku godzin. Aby dostać się do Marfa, położonej na północnym wybrzeżu, można dojechać autobusem zaledwie godzinę jazdy samochodem od międzynarodowego lotniska Lotnisko na Malcie . Miasto znajduje się 23 km od kapitały .

Miasto Martha znajduje się na skraju wyspy, z dala od cywilizacji i burzliwego życia kurortu na środkowej Malcie. Dlatego odpoczywając tutaj, warto wynająć samochód, aby nie być związanym z rozkładem lotów transport publiczny .