Maniery, jeśli wierzysz w wiele słowników, to zachowanie szczególne - dziwaczne i nienaturalne. Jest to charakterystyczne nie tylko dla wielu dziewcząt, ale także dla facetów, którzy często są myleni z gejami, bez względu na ich orientację seksualną. Często brak prostoty i naturalności, manieryzm daje wiele problemów dziewczynom i młodym mężczyznom.

Jak wygląda manieryzm z boku?

Maniery dają bardzo brzydki obraz zewnętrzny: człowiek, który wyciąga swój mały palec, trzymający widelec lub ma zwyczaj przewracania oczami i silnego gestykulowania, rozmowy z dramatem MKhatorowskiego, wygląda na to, że stara się odpowiadać niektórym niezrozumiałym kanonom. Innymi słowy, taka osoba wygląda jak buszmen, któremu przypadkowo wpuszczono do świeckiego bufetu.

Oczywiście, bardzo nieprzyjemnie jest być świadomym takich funkcji. Wszystkie te maniery, pretensjonalność, brak prostoty i naturalności i odpychają ludzi. Często ludzie próbują kontroluj siebie , ale to tylko pogarsza sprawę, a głupie grymasy i uśmiechy wychodzą jakoś spontanicznie, z nerwów.

Jak pozbyć się manier?

Na początek spróbuj określić, w którym miejscu zazwyczaj trzymałeś się tego sposobu. Po tym wszystkim, jak pozbyć się manier, jeśli nie rozumiesz jego pochodzenia? Obserwuj rodziców i bliskich - często przejmujemy od nich sposób komunikacji.

Drugi wektor - zwróć uwagę na swoje ulubione filmy i filmy animowane. Im bardziej wychowani są ich bohaterowie, tym bardziej prawdopodobne jest, że twoje zachowanie opiera się na ich wpływie.

Staraj się otaczać sobą normalnym, z twojego punktu widzenia, ludźmi, oglądaj filmy z dobrymi aktorami. Im więcej przykładów prostego zachowania widzisz, tym bardziej naturalne będą twoje zmiany.

jak pozbyć się manier

Byłoby miło strzelać do kamery i zwracać uwagę na to, jakie zwroty i gesty szczególnie psujesz. Zapamiętaj je i pamiętaj, że możesz upaść i je powtórzyć.

Często powstaje manieryzm zwątpienie . Zacznij notatnik, w którym codziennie wprowadzasz kilka swoich mocnych stron, sukcesów, wszystkiego, co ludzie doceniają w tobie i doceniasz w tobie. Odczytując takie zapisy, łatwiej będzie Ci uwierzyć w siebie i poczuć się swobodnie - co pozwoli ci zachować naturalność.

Niektórzy ludzie w tej sytuacji zwracają się nawet do psychologa - ale psycholog nie będzie w stanie zmienić twojego zachowania, pokaże ci tylko kierunek. Dlatego najpierw spróbuj pomóc sobie.