Lommel to małe miasteczko w Belgia , położone w prowincji Limburg, która w 1990 roku obchodziła swoje 1000-lecie. W mieście o takiej historii znajdziesz wiele atrakcji, które zasługują na uwagę.

Atrakcje w Lommel

Tutaj, podobnie jak w każdym innym belgijskim mieście, istnieje wiele obiektów o wartości historycznej i architektonicznej. Podczas relaksu w Lommel, możesz odwiedzić następujące Atrakcje Belgii :

 • dom-muzeum Burgomistra, w którym odbywają się różne festiwale i uroczystości miejskie;
 • Neogotycki kościół św. Piotra zbudowany na początku XX wieku;
 • park Najświętszej Maryi Panny, który w połączeniu jest miejscem pielgrzymek;
 • Frankski rynek, na którym odbywają się koncerty i imprezy muzyczne;
 • park "Sahara", ozdobiony ciemnoniebieskim jeziorem i gęstymi lasami iglastymi;
 • Kościół komunii świętej, obok którego znajduje się posąg Najświętszego Serca;
 • Wiatrak Leyssens, zbudowany w XVII wieku;
 • Centrum Sztuki Współczesnej GLAZENHUIS, które eksponuje arcydzieła artystów na szkle.
Дом-музей БургомистраПарк СахараФранкская рыночная площадь
Центр современного искусства GLAZENHUISЦентральная площадь ЛоммеляЦерковь Святого Жан-Баптиста

Hotele w Lommel

Lommel to stare, ale jednocześnie nowoczesne miasto z rozwiniętą infrastrukturą. Przyjeżdżając tutaj, można łatwo znaleźć hotel, który pasuje do Twojego budżetu. Najbardziej popularnym wśród turystów jest hotel Plaza. Ma dogodną lokalizację, dzięki czemu można odwiedzić maksymalną liczbę atrakcji. Niedaleko znajduje się centrum biznesowe, a także strefy przemysłowe Balendijk i Maathheide.

Jeżeli nie możesz znaleźć wolnych pokoi w Hotel Plaza, możesz zatrzymać się w jednym z następujących hoteli Lommel:

 • Tuinhotel;
 • Corbie;
 • Lommelhof;
 • Oostappen Vakantiepark Parelstrand.
Отель CorbieОтель Lommelhof
Отель TuinhotelОтель Oostappen Vakantiepark Parelstrand

Restauracje Lommela

Lommel otworzył wiele restauracji, które mogą zaspokoić każdego smakosza. Jeśli wolisz wykwintne dania kuchni europejskiej, możesz bezpiecznie zarezerwować stolik w restauracji Cuchara. Miłośnicy owoców morza i ekskluzywnych win powinni udać się na lunch lub kolację do restauracji De Groote Hoef, a miłośnicy sushi i innych dań azjatyckich powinni udać się do restauracji Hamachi.

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić muzeum-dom Burgomastera, możesz zjeść lunch na jego terenie. W końcu jest restauracja Het Burgemeestershuis, która serwuje dania narodowej kuchni belgijskiej , owoce morza, a nawet wegetariańskie przysmaki. Miłośnicy posiłków na świeżym powietrzu mogą udać się do restauracji Taverne De Waterkant, której jadalnia znajduje się na tarasie z widokiem na park.

Ресторан CucharaРесторан Hamachi
Ресторан Het BurgemeestershuisРесторан Taverne De waterkant
Jak się tam dostać?

Lommel znajduje się około 115 km od Bruksela . Możesz do niego dotrzeć na dwa sposoby: samochodem lub pociągiem. Jeśli wolisz samochód, powinieneś jechać wzdłuż E40 i E314. Na drodze zajmie ci około półtorej godziny. Ci, którzy wolą transport kolejowy, powinni udać się na stację Schaarbeek w Poznaniu Bruksela . Stąd co godzinę odjeżdżają pociągi do Lommel.