W Singapurze znajduje się historycznie kilka etnicznych dzielnic ( arabski , chiński ), a jednym z nich jest Little India (Little India). Dzielnice indiańskie są rzadkością nawet w dużych międzynarodowych metropoliach, dlatego też, szczególnie jeśli nigdy nie byłeś w Indiach, zalecamy wizytę. Osada Indian rozciągała się wzdłuż wschodniego brzegu rzeki. Odpowiada całkowicie jego nazwie. Pierwsi osadnicy z Indii przybyli tu w 1819 r. I początkowo zajmowali się hodowlą i hodowlą bydła. Było ich około 120.

Singapur Małe Indie to dzielnica miasta, w której nie dorastało ani jedno pokolenie miejscowych Indian. Jest znacznie mniejsza od Chinatown, ale Hindusi w Singapurze żyją około 8%, czyli dziesięć razy mniej niż liczba miejscowych Chińczyków. Little India trudno pomylić z jakimkolwiek innym obszarem, ponieważ tylko tu znajdziesz kolorowe i szerokie ulice. Czasami wydaje się, że nawet dorośli Indianie w duszy pozostają małymi dziećmi, ponieważ przez całe swoje życie przynoszą wielką miłość do wszystkiego, co jasne, kolorowe i genialne.

Dzielnica Indian jest na początek największa rynek Singapuru . Tutaj znajdziesz wszystko - od różnych ubrań, włącznie. narodowy, do godzin, biżuteria i przyprawy z Indii. Największym rynkiem w okolicy jest Zhudziao. Składa się ze sklepów, sklepów i pracowni w pełnych rzędach. Szczególnie Indianie lubią sprzedawać złoto, wszelkie możliwe perfumy i zegarki. Zalecamy trochę okazji przed każdym zakupem, ponieważ wyrzucenie około 50% ceny jest normalną wartością indyjskich towarów. Ponadto, bądź czujny, większość markowych i antykwarycznych towarów - słaby fałszywy.

Tutaj zobaczysz kilka prawdziwych indyjskich świątyń, ozdobionych zarówno przyjemnymi, jak i agresywnymi jasnymi rzeźbami, na przykład Śri Śrinivasa-Perumal Temple i Świątynia Viramakaliyamman . Jeśli zamierzasz wejść do środka, pamiętaj o surowym kodzie ubioru w każdej kultowej instytucji. Powinieneś mieć zamknięte ramiona, nogi (przynajmniej do kolan), pożądane jest pokrycie głowy. W Little India Singapur ma swój 15-metrowy posąg siedzącego Buddy.

Jak się tam dostać?

Dotarcie do dzielnicy jest wygodniejsze transport publiczny na przykład metro , ponieważ jego homonimiczna stacja znajduje się w centrum Little India. Możesz wsiąść do autobusów 65, 97, 103, 106, 139. Od pory obiadowej do północy, aktywny jest handel, dopasowanie i degustacja potraw narodowych w najlepszym, ale w tym samym czasie niedrogie kawiarnie . Najbardziej uroczysty czas w Singapurze Małe Indie to październik i listopad, a także od stycznia do lutego, kiedy odbywa się większość świąt państwowych. Najważniejszy z nich - Festiwal Światła - gromadzi ogromne rzesze ludzi i towarzyszy im radosna wesołość i uroczystości. Oficjalny dzień wolny dla Hindusów to niedziela.

Индийский рынокИндийское золотоИндийский квартал вечером
Храм ШриВирамакалиамманХрам Будды вдалиХрам Будды вблизи