Wiadomo, że dzieci rodzą się ze sterylnie czystym żołądkiem. Karmiąc mateczną colostrum, a następnie mleko, narząd trawienia okruchów jest wypełniony niezbędnymi dobroczynnymi bakteriami. Jednakże, oprócz nich, szkodliwe mikroorganizmy również wchodzą do przewodu pokarmowego u dzieci. Powstaje więc jego mikroflora żołądkowa. Nie dzieje się to natychmiast, ale stopniowo. Właśnie dlatego noworodki w pierwszych miesiącach życia są bolesne. kolka jelitowa w towarzystwie płaczu i niespokojnych zachowań, zieleni w kale, wzdęcia i wzdęcia. W najgorszym przypadku dziecko może się rozwinąć dysbakterioza . Pediatrzy twierdzą, że te zjawiska są całkiem normalne i upłynie 3-4 miesiące życia. Jednak nie wszystkie matki są w stanie czekać na normalizację trawienia u dziecka płaczącego z bolesnych wrażeń i zwracają się do lekarzy o pomoc. Lineix jest przepisywany wielu osobom. Często rodzice boją się dawać lekarstwa noworodkom, uważając je za szkodliwe. Ale czy można dać Linex noworodkom? Zobaczmy.

Linex: zasada działania

Linex należy do grupy farmakologicznej eubiotycznych leków wytwarzanych na bazie wysuszonych żywych szczepów bakterii należących do zdrowej mikroflory ludzkiego żołądka. Dostając się do przewodu pokarmowego, te mikroorganizmy ożywają i prowadzą aktywną aktywność życiową, normalizując trawienie. Kompozycja Linex obejmuje bakterie kwasu mlekowego, takie jak bifidobakterie, pałeczki kwasu mlekowego i enterokoki. Poprzez powodowanie fermentacji laktozy (węglowodanów, która jest częścią mleka), ustanawiają kwaśne środowisko, które hamuje rozwój patogennych mikroorganizmów. Zapewnia to nie tylko optymalną pracę enzymów i absorpcję użytecznych substancji, czyli poprawia mikroflorę, ale także wzmacnia mechanizmy obronne organizmu.

Zatem wskazania dostępne dla Linex obejmują:

  • zapobieganie dysbiozie u noworodków i pacjentów poddawanych antybiotykoterapii;
  • leczenie dysbakteriozy, ostrej i przewlekłej biegunki, wzdęć i zapalenia żołądka i jelit.

Jak przyjmować noworodka linex?

Preparat dostępny jest w postaci kapsułek o zawartości sproszkowanej. Oczywiste jest, że dziecko nie jest w stanie połknąć leku w tej formie uwalniania. A to sprawia, że ​​rodzice zastanawiają się, jak rozdawać linkom noworodki. Kapsułkę należy otworzyć, a jej zawartość - wlać do łyżeczki, wymieszać z niewielką ilością gotowanej schłodzonej wody lub mleka (mieszanki) i delikatnie wlać do ust dziecka. Dogodne jest podawanie leku na okruchy poprzez wstrzykiwanie strzykawki bez igieł. Jeśli chodzi o stosowanie linii dla noworodków, dawka wynosi 1 kapsułkę 3 razy dziennie. Oznacza to, że proszek zawarty w kapsułce jest podzielony na trzy etapy.

W przypadku stosowania leku Linex dla noworodków lekarz ustala kurację, która może wynosić 1-2 tygodnie lub nawet nieco dłużej, w zależności od dowodów.

jak podawać lineks noworodkom

Linex: przeciwwskazania i skutki uboczne

Linex w żadnym wypadku nie jest przepisywany w leczeniu niemowląt z nietolerancją produktów mlecznych.

W pozostałej części eubiotyczny jest doskonale tolerowany nawet przez najmniejsze. Ale jeśli dziecko ma nadwrażliwość na składniki leku (alergiczna wysypka na ciele, katar), należy ją anulować. Należy również skonsultować się z lekarzem na temat przyjmowania leku Linex, jeśli dziecko ma temperaturę powyżej 38 ° C, w stolcu występuje krew i śluz. Konsultacja jest również konieczna, gdy ostra biegunka trwa dłużej niż 2 dni i towarzyszy jej ból i odwodnienie.