Kiedy rodzi się dziecko, jego jelita są sterylne, nie ma w nim mikroflory. W pierwszych dniach życia jelita są skolonizowane przez mikroorganizmy. Jest to ułatwione przez karmienie piersią. Siara, a następnie mleko matki, daje dziecku wszystko, czego potrzebują i pomaga rozwinąć "właściwą" mikroflorę. Ale czasami zdarza się, że liczba patogennych bakterii dramatycznie wzrasta. To zaburza równowagę i prowadzi do rozwoju dysbakteriozy.

Oznaki dysbiozy nie są wyraźne. Wzrost "złych" bakterii prowadzi do zwiększonego tworzenia się gazu, co oznacza wzdęcia. Częstym towarzyszem dysbiozy jest biegunka. Jeśli dziecko często skarży się na bóle brzucha, szczególnie po jedzeniu, ma niestabilne krzesło i kiepski apetyt, należy zwrócić na to szczególną uwagę, być może dziecko ma dysbakteriozę.

Najczęstszą przyczyną braku równowagi mikroflory są antybiotyki. Niestety, większość z nich nie jest w stanie odróżnić bakterii pożytecznych od szkodliwych. Dlatego zabijają wszystkich.

Aby zwalczyć dysbiozę, istnieje wiele leków zawierających korzystne bakterie - probiotyki. Jednym z tych leków jest Linex.

Linex jest dostępny w postaci kapsułek. Powłoka kapsułki jest nieprzejrzysta i ma biały kolor. Wewnątrz biały, bezwonny proszek. Jest stosowany zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce. Lek pomaga wyeliminować dysbioza, której objawami są: biegunka, wzdęcia brzucha, nudności, wymioty, odbijanie, zaparcia i bóle brzucha.

Czy można dać dzieciom Linex?

Wcześniej wiele matek skarżyło się, że dziecko było uczulone na Linex. Stało się tak, ponieważ kapsułki Linex zawierają laktozę.

Dla dzieci poniżej jednego roku, Linex jest uwalniany w postaci proszku. Jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Ponieważ nie zawiera szkodliwych substancji, a także, co ważne, obecnie laktoza nie występuje w jej składzie. Dzięki temu można stosować linex dla niemowląt z nietolerancją laktozy i nie bać się alergii.

Jak przyjmować dzieci karmione piersią Linex?

Taki miękisz nie połyka dużej kapsułki, nawet mały tabletek do zjedzenia go nie zrobi. Dlatego też, dla najmniejszych, Linex jest produkowany w proszku. Wygodne jest rozpuszczenie go w wodzie i karmienie dziecka łyżeczką. Jeśli dziecko pije z butelki, lek można zmieszać z dowolnym napojem, co najważniejsze, nie był on gorętszy niż 35 ° C. Dla dzieci poniżej dwóch lat wystarczy podać jedną saszetkę dziennie. Przebieg leczenia wynosi 30 dni.

Jak podawać Linex dzieciom w wieku od 2 do 12 lat?

U dzieci w tym wieku zaburzenia żołądkowe występują znacznie częściej niż u dorosłych. Wynika to z faktu, że dzieci nie są wrażliwe na jedzenie. Mogą jeść frytki, ciastka lub słodycze, a następnie odmówić obiadu. Stałe spożywanie wysokokalorycznych pokarmów o niskiej zawartości błonnika prowadzi nieuchronnie do wzrostu liczby gnilnych bakterii w jelicie. A to jest bezpośrednia droga do rozwoju dysbiozy. Ponadto przyczyną nierównowagi mogą być robaki. Faktem jest, że w trakcie ich żywotnej działalności wytwarzają wiele toksyn, które służą linex dla dzieci poniżej jednego roku żywność dla szkodliwych mikroorganizmów.

Aby znormalizować mikroflorę, dzieciom przepisuje się Linex. Wystarczy 1-2 paczki (lub 1 kapsułka trzy razy dziennie) podczas posiłków przez miesiąc. To nie tylko poprawi trawienie, ale także wzmocni układ odpornościowy. W tym wieku częsta choroba nie jest rzadkością, oznacza to, że musisz zrobić wszystko, co możliwe, aby wzmocnić obronę organizmu.

Jak przyjmować dzieci w wieku powyżej 12 lat?

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat przepisują 2 kapsułki 3 razy dziennie. Czas trwania leczenia zależy od charakterystyki ciała i jest ustalany przez lekarza.