Linkus jest mukolitycznym lekiem na kaszel. Ma właściwości wykrztuśne i przeciwzapalne. Stosuje się go do suchego kaszlu z ciężką plwociną, a także podczas napadowego kaszlu, skutecznie rozcieńcza śluz w oskrzelach i promuje jego wydzielanie, a także ma działanie uspokajające, bez efektów hipnotycznych.

Syrop Linkas - kompozycja

Substancje aktywne: suche ekstrakty z liści naczyniowych adatody, korzenia lukrecji, owoce i korzenie długiego pieprzu, pachnące kwiaty fioletowe, liście lecznicze hizopu, korzenie i kłącza galangi Alpini, owoce kordii liściastych, kwiaty lecznicze althei, owoce zięzy, prawdziwe liście i kwiaty kwiatostanu; .

Substancje pomocnicze: bezwodny kwas cytrynowy, gliceryna, sacharoza, parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu, glikol propylenowy, woda oczyszczona, olejek goździkowy, olejek miętowy.

Linkus - wskazania do stosowania:

 • suchy, twardy, napadowy kaszel;
 • w złożonym leczeniu różnych postaci zapalenia oskrzeli;
 • w złożonym leczeniu zapalenia płuc;
 • z wyraźnym kaszlem na tle ARVI, ostrych infekcji dróg oddechowych, grypy;
 • różne choroby zapalne dróg oddechowych.

Jak wziąć link?

Należy pamiętać, że ten syrop nie jest przepisywany dzieciom poniżej szóstego miesiąca życia. Pomimo ziołowej podstawy składu leku, przed jego użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Możliwe jest indywidualne nietolerowanie jednego ze składników leku.

Aby osiągnąć maksymalny efekt, konieczne jest połączenie w regularnych odstępach piętnaście minut przed posiłkiem lub piętnaście minut później. Nie jest pożądane przyjmowanie leku razem z lekami przeciwkaszlowymi, ponieważ może dojść do stagnacji płynu w oskrzelach. Nie jest również konieczne picie leku bezpośrednio przed snem z powodu aktywnego wydalania plwociny i niepożądanego zwiększenia kaszlu podczas odpoczynku.

Przebieg leczenia nie powinien trwać dłużej niż tydzień. Jeśli użycie połączenia nie przyniesie wyraźnego efektu terapeutycznego iw ciągu pięciu dni nie nastąpi poprawa, należy skonsultować się z lekarzem i wymienić lek.

Linkas - dawkowanie

 • dzieci po sześciu miesiącach i do trzech lat - pół łyżeczki dwa do trzech razy dziennie;
 • dzieci w wieku od trzech do ośmiu lat - jedna łyżeczka trzy razy dziennie;
 • od ośmiu do osiemnastu lat - jedna łyżeczka cztery razy dziennie;
 • dorośli - dwie łyżeczki trzy do czterech razy dziennie.

Nie należy przekraczać dawki, ponieważ może to prowadzić do reakcji alergicznych.

Przeciwwskazania

 1. Ciąża i karmienie piersią.
 2. syrop linkas dla dzieci
 3. Indywidualna nietolerancja jednego ze składników leku.
 4. Zachowaj ostrożność w cukrzycy.

Linkas - tabletki do ssania dla dzieci

Pastylki mają właściwości wykrztuśne, przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne. Wykonuje się również miejscowe znieczulenie, które znacznie ułatwia odczuwanie łaskotania w gardle po długim, napadowym suchym kaszlu.

Pastylki do ssania nie są przepisywane dzieciom powyżej piątego roku życia z powodu niewystarczających badań nad stosowaniem leku w młodszym wieku.

Tabletki nie można żuć ani połykać, należy ją przechowywać w jamie ustnej aż do całkowitego rozpuszczenia. Dzieci i dorośli są przepisywani z trzech do pięciu pastylek dziennie, w zależności od ciężkości choroby, ale przerwa w podawaniu nie powinna być mniejsza niż dwie godziny. Dorośli mogą zwiększyć dawkę do ośmiu pastylek na dzień.

Przebieg leczenia za pomocą trądziku trwa od trzech do pięciu dni.