syrop łączący dla dzieci Aby szybko i łatwo wyleczyć kaszel dziecka, firmy farmaceutyczne oferują rodzicom wiele rozwiązań tego problemu. Problem polega jednak na tym, że wśród wielu leków bardzo trudno jest znaleźć naprawdę skuteczny i bezpieczny lek. Wielu lekarzy uważa za taki syrop na kaszel dla dzieci Linkas. Rzućmy okiem na adnotację tego leku, a także jego główne działanie farmakologiczne.

Skład i zakres działania syropu na kaszel dla dzieci Linkas

Produktywny kaszel z lepką plwociną jest prawdziwym towarzyszem wielu chorób górnych dróg oddechowych i górnych dróg oddechowych. Jest przeznaczony do walki z syropem na kaszel dla dzieci Linkas. Według producenta preparat ma unikalny skład pochodzenia roślinnego. Imponująca lista roślin leczniczych obejmuje: liście adhatoda, korzeń lukrecji, owoce pieprzu długiego, pachnący fiolet, liście hyzopu, owoce kordi, kwiaty Althea i inne składniki ziołowe. Wszystkie składniki razem mają działanie przeciwzapalne, wykrztuśne, eliminują skurcz, obniżają temperaturę. Innymi słowy, z mokrym kaszlem, Linkas zmniejsza lepkość plwociny i ułatwia odkrztuszanie, a także ma korzystny wpływ na ogólne samopoczucie dziecka.

Jak zażywać syrop Linkas u dzieci?

Przepisując lek dorosłym i dzieciom, pediatrzy kierują się grupą wiekową pacjenta, jego wagą i charakterem przebiegu choroby. Jeśli jednak nie ma wyraźnych wskazówek dotyczących dawkowania od lekarza, można zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi stosowania syropu w odniesieniu do kaszlu Linkach, w przypadku których wydawane są następujące zalecenia:

  • 2,5 ml syropu 3-4 razy dziennie nakłada się na okruchy od 6 do 12 miesięcy;
  • dzieci w wieku od 2 do 6 lat powinny przyjmować Linkas 5 ml 3 razy dziennie;
  • dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, wielość przyjęć wzrasta do 4 razy, pozostawiając pojedynczą porcję taką samą;
  • dla nastolatków w wieku powyżej 12 lat i dorosłych dawka jest podwojona, a częstotliwość podawania pozostaje niezmieniona.
Przeciwwskazania do spożycia syropu Linkas

Biorąc pod uwagę, że lek ma czysto roślinne pochodzenie, wielu rodziców zaczyna podawać go dziecku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Taka decyzja jest bardzo nierozsądna, skoro syrop Linkus ma własne przeciwwskazania. Na przykład, jeśli dziecko przyjmuje inne leki, ich zgodność z lekiem Linkas powinien ustalić pediatra. Zdecydowanie lek jest przeciwwskazany w połączeniu z lekami, które blokują odruch kaszlowy. Ponadto w tym przypadku charakter kaszlu jest niezwykle ważny, więc przy suchym bezproduktywnym kaszlu syrop nie będzie miał pożądanego skutku, a nawet szkody. Konieczne jest również podjęcie środków ostrożności, jeśli dziecko jest uczulone. Pojawia się w kompozycji leku i cukru, odpowiednio, dla dzieci cierpiących na cukrzycę, jest przeciwwskazane. Jeśli chodzi o ograniczenia wiekowe, w przypadku okruchów, które nie mają więcej niż 6 miesięcy, leki są zabronione.

Analogi leku

Jeśli masz wątpliwości co do skuteczności i bezpieczeństwa syropu na kaszel dla dzieci Linkas, możesz zwrócić uwagę na jego odpowiedniki. Jest podobny w składzie i działaniu do syropu. Herbion, ATSTS, Lasolvan, Dr Mamo, Dr. Thais, Bromhexine.