W ostatnich latach problem alergicznych wysypek u dzieci stał się szczególnie istotny. Wielu rodziców boryka się z faktem, że dziecko jest reakcją na używanie pewnych produktów, narkotyków i innych rzeczy. Alergie w aptekach są liczne, ale nie zawsze i nie wszystkie z nich są odpowiednie dla małych dzieci. Wśród leków, które eksperci przepisują niemowlętom i starszym dzieciom, można zauważyć zyrtek. W artykule opowiedzimy o formach uwalniania tego leku, dawce i wieku, w którym stosowanie zyrtek można uznać za bezpieczne.

O leku

Zyrtec jest lekiem przeciwhistaminowym. W przeciwieństwie do fenistilu i suprastyny, które są często przepisywane dzieciom, zyrtec może być przepisywany w celu długotrwałego leczenia.

Lek jest dostępny w aptekach bez recepty. Formy jego uwolnienia to tabletki i krople. W przypadku dzieci, lek zyrtec jest przepisywany kroplami.

Zyrtec - ograniczenia wiekowe

Zyrtec jest przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy. Specjaliści czasami przepisują krople zyrteku dzieciom z tej grupy wiekowej, ale znacznie zmniejszają dawkę. Lek w takich przypadkach powinien być nadzorowany przez specjalistę. Dzieci starsze niż sześć miesięcy mogą przyjmować lek, ale sposób jego przyjmowania jest inny.

Jak dać dzieciom inny wiek?

Dzieci w wieku do jednego roku zirtek polecane w postaci kropli na nos. Dla wrażliwego organizmu dziecka ta metoda przyjmowania leku będzie tak delikatna, jak to tylko możliwe. Przed zakropleniem kropli dziecko powinno całkowicie oczyścić kanały nosowe.

W przypadku dzieci w wieku od jednego do sześciu lat krople zyrtek podawane są w postaci rozcieńczonej. Dawkę zalecaną przez lekarza należy rozcieńczyć wodą.

W przypadku dzieci powyżej szóstego roku życia krople zyrteku podaje się w czystej postaci.

Jak przyjmować dzieci rytek: dawkowanie

Dla dzieci poniżej 1 roku życia krople zyrteku do nosa wkraplane raz dziennie, jedna kropla do każdego nozdrza.

Dzieci w wieku od jednego do dwóch otrzymują pięć kropli rozcieńczonych w wodzie. W zależności od zaleceń lekarza dzienna dawka testu może być zastosowana od razu lub dwukrotnie w połowie dawki.

Ta sama dawka zirtek jest zalecana dla dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat. Dzienna dawka podzielona jest na dwie części i podawana dzieciom dwa razy, rano i wieczorem.

Dla dzieci powyżej szóstego roku życia lek podaje się w czystej postaci, 10 kropli rano i wieczorem.

Ile dni należy podać dziecku na drinka?

Czas przyjmowania zyrtek określa lekarz, w zależności od tego, co spowodowało alergię.

W przypadku braku przeciwwskazań do otrzymywania zirteku, lekarze pozwalają rodzicom dać dziecku lek bez specjalnego zastosowania. Można to zrobić tylko raz w przypadku udzielenia natychmiastowej pomocy dziecku. Liczbę kropli testu należy policzyć zgodnie z instrukcjami dla preparatu.

Przeciwwskazania

Oprócz ograniczeń wiekowych przeciwwskazaniami do stosowania zyrtek u dzieci są niewydolność nerek i jak dać dzieciom zyrtek nietolerancja głównej substancji - cetyryzyny.

W przypadku niewydolności nerek, specjalista może przepisać lek, ale dawkę należy zmniejszyć, a stan dziecka musi być stale monitorowany.

Efekty uboczne

Biorąc zyrtek w zalecanych dawkach, u dzieci, co do zasady, nie ma reakcji negatywnej. W indywidualnych przypadkach może wystąpić suchość w ustach, zaburzenia w stolcach, bóle głowy i senność.

Pojawienie się dodatkowej reakcji alergicznej w dowolnej postaci może być uczuleniem na substancję czynną leku.

Jeśli pojawią się powyższe objawy, zaleca się skonsultować z lekarzem.