Wiosną i jesienią dzieci i dorośli są najbardziej podatni na ataki wirusowe. A jeśli odporność człowieka dorosłego jest uformowana i może wytrzymać patogeny, to obrona ciała dziecka nadal znajduje się na etapie rozwoju. Z tego powodu lekarze zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu chorób wirusowych zalecają stosowanie immunomodulatorów, które mają również właściwości przeciwzapalne. Groprinosin, lek o złożonym działaniu, należy do tego opisu. Składniki tworzące groprinozin sprawiają, że lek ten jest skuteczny profilaktycznie, a jego stosowanie w połączeniu z antybiotykiem skraca czas leczenia. Dzięki inozynowo-pranobeksowi, który jest głównym składnikiem aktywnym, groprinosin hamuje tworzenie wirusowego RNA w liściach klonu. W tym samym czasie organizm produkuje endogenny interferon, naturalny antywirus. Dlatego groprinosine jest podwójnie skuteczna dla dzieci.

Wskazania i przeciwwskazania

Jeśli mówimy o dzieciach, stosowanie groprinozyny jest związane z SARS, odrą, wirusowym zapaleniem oskrzeli, grypą, infekcjami adenowirusowymi. Lek ten jest skuteczny w leczeniu wirusowej opryszczki, wirusowego ostrego zapalenia mózgu, zakażenia wirusem cytomegalii i zakaźnej mononukleozy.

Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania groprinosyny są indywidualne nietolerowanie któregokolwiek ze składników tego leku, alergia, niewydolność nerek i kamica. We wszystkich innych przypadkach dzieci dobrze tolerują ten lek. Dopiero na początku przyjmowania leku dziecko może czuć nudności, jeść źle, a czasami wymiotować. dawkowanie dla dzieci Jeśli te objawy utrzymują się, powinieneś poprosić lekarza o zastąpienie groprinozyny lekiem o podobnym działaniu.

Dawkowanie groprynozyny

Podobnie jak w przypadku każdego leku farmakologicznego, lekarz prowadzący powinien poinformować pacjenta, jak przyjmować groprinozynę. Musisz pamiętać, że z powodu nieoczekiwanego działania tego leku możesz zaszkodzić zdrowiu dziecka.

Zwykle dawka groprinozyny dla dzieci jest obliczana na podstawie masy ciała. Za jeden kilogram należy pobrać od 50 do 100 miligramów groprinozyny, to znaczy 10 kilogramów - jedną tabletkę (500 miligramów). Ta dzienna dawka podzielona jest na trzy do czterech dawek. Leczenie groprynozyną może trwać od jednego do dwóch lub trzech tygodni.