Jakieś trzydzieści lat temu nikt nie słyszał o dzieciach indygo. Pierwsze informacje na ich temat pojawiły się po tym, jak jasnowidz, N. Tapp, powiedział, że dzieci zaczęły rodzić się z niezwykłym kolorem aury. U większości osób ma kolor złotożółty, a u wykrytych dzieci okazało się ciemnoniebieskie, indygo.

Od tego czasu, czyli od 1978 r. Do chwili obecnej, dzieci indygo są szeroko znane. Ale bardzo niewielu ludzi wie, czym są - dziećmi indygo i z którymi dzieci indygo mogą się urodzić.

Okazuje się, że fakt, czy cudowne dziecko pojawi się w twojej rodzinie, nie ma wpływu na dziedziczność, styl życia ciężarnej kobiety ani na jej dietę podczas ciąży. Jedyną rzeczą, która została zauważona, było to, że wielu przyszłych dzieci z indygo miało niewielki uraz porodowy w odcinku szyjnym kręgosłupa, aw pierwszym roku życia utrzymywała się hipertoniczność kończyn, która była słabo podatna na leczenie.

Jak rozpoznać dziecko indygo?

Cechą rozwoju dzieci indygo jest to, że ich mózg dojrzewa powoli, w wyniku czego dzieci zaczynają mówić później niż ich rówieśnicy. Wtedy mowa pojawia się nagle i jest bardzo kompetentna, z prawidłowo skonstruowanymi zdaniami. I dziecko zaczyna wydawać takie informacje, które stawiają rodziców w ślepym zaułku.

Z pewnością wielu zastanawiało się, jak odróżnić dziecko indygo od większości zwykłych dzieci, jak je zdefiniować. Jest kilka znaków, które najprawdopodobniej mówią, czy twoje dziecko należy do dzieci indygo:

  • niezależność - dzieci zaczynają szybciej rozwiązywać swoje życiowe zadania bez pomocy dorosłych;
  • zaburzenie równowagi psycho-emocjonalnej - dziecko nie powstrzymuje emocji, wyraża na głos to, co myśli, czasem wręcz przeciwnie, izolując się w swoim wewnętrznym świecie;
  • wysoce rozwinięta samoocena, wysoka, ale nie wysoka samoocena;
  • nadpobudliwość - nie siedzą bez ruchu przez minutę, ciągle się poruszają, koncentrują swoją uwagę na czymś;
  • mieć dobrze rozwinięty intelekt, myśleć bardzo niestandardowo, czasem zastanawiać innych swoimi wypowiedziami;
  • nie uznają żadnej władzy, niezależnie od tego, czy są rodzicami czy nauczycielami, wszyscy mają własne zdanie, które są gotowi bronić;
  • bardzo twórcza natura o różnorodnych zainteresowaniach.

Jeśli okaże się, że większość objawów można przypisać dziecku, nie panikuj. Oczywiście trudno wychować dziecko, które różni się od innych. Te dzieci są nawet nazywane niewygodnymi dziećmi. Łatwiej jest wychować posłuszne, spokojne dziecko, które nie wymaga stałej uwagi, nie zużywa tyle energii. Ale musisz być cierpliwy, szczególnie jeśli chodzi o uczenie dzieci indygo.

Jednym z problemów dzieci z indygo jest zaburzenie z deficytem uwagi - taka diagnoza często dotyczy dzieci, które nie mogą być trzymane w miejscu i zainteresowane czymkolwiek. Konieczne jest, aby zarówno rodzice, jak i nauczyciele byli świadomi, że nie jest to trudne dziecko, ale także bardzo uzdolnione dziecko.

cechy indygo dzieci

Neurolodzy zaczynają przepisywać silne leki, które hamują układ nerwowy, aby usunąć nadpobudliwość dziecka. Rodzice, nie myśląc o konsekwencjach, takie leczenie zawiesza rozwój jednostki w sposób jaki zapewnia natura.

Jak wychować dziecko indygo, należy uczyć się od specjalistów, którzy od lat angażują się w tę praktykę, aby nie zaszkodzić rozwojowi zdolności dzieci indygo.

Zjawisko indygo dzieci nie jest w pełni zrozumiałe. Ich umiejętności są nieskończone, ale aby je wykorzystać, konieczne jest stworzenie warunków sprzyjających ich rozwojowi i zaakceptowanie tych utalentowanych dzieci takimi, jakimi są, bez prób ponownego ich powtarzania według wspólnego schematu.