Niemowlę i cieknący nos są nierozłącznymi pojęciami. Nowo narodzony, właśnie urodzony, napotyka miliony bakterii, drobnoustrojów i wirusów, a wydzielina z nosa jest ochronną i konieczną reakcją organizmu. A przeziębienia prawie nigdy nie robią bez przeziębienia.

W obliczu grubego żółtego lub żółtozielonego smarka u niemowlęcia, niektóre matki natychmiast udają się do lekarzy, podczas gdy inne podejmują własne leczenie.

Powody

Pediatrzy twierdzą, że dysze nie są chorobą wymagającą leczenia, ale jej konsekwencją. Aby pozbyć się wypływu z dzióbka, należy ustalić i wyeliminować przyczynę żółtego smarksu u dziecka. W niektórych przypadkach żółty smark noworodka jest oznaką zbliżającego się wyzdrowienia (usunięcie nieżywych wirusów, bakterii i przeciwciał z organizmu). W innych jest to objaw procesu zapalnego lub ropnego. Tylko doświadczony laryngolog będzie w stanie ustalić prawdziwą przyczynę żółtego smrodu u dziecka, a następnie przepisać skuteczne leczenie.

Leczenie

Przed przyjęciem poważnych leków konieczne jest całkowite wyeliminowanie takich przyczyn zimna, takich jak suche powietrze, kurz, poduszki z piórami lub sierść zwierząt. Jeśli istnieje podejrzenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, nie można się obejść bez pomocy alergologa. Wydzieliny podobne do alergii są zwykle przedłużone.

Jeśli żółty smark u dziecka pojawił się całkiem niedawno, leczenie może być delikatne. Popularne metody ludowe płuczą solą fizjologiczną lub jej formami handlowymi (sól fizjologiczna, aqua maris, żółty smark w leczeniu dzieci humer i tak dalej.). Możesz spłukać i słaby roztwór rumianku farmaceutycznego. Równocześnie należy uważnie monitorować, czy płyn ten nie wpada do nosogardzieli, ponieważ może wywołać zapalenie ucha. Naturalne oleje (świerk, rokitnik, brzoskwinia) doskonale radzą sobie z zimnem.

Nie ufasz tradycyjnej medycynie i homeopatii? Następnie idź do leków aptecznych. Zwykle przepisują pediatrzy protargol , vibrocil, dioksyny, isofra , Derinat, Dolphin lub Polydex. Czasami sięgają po antybiotyki, maści i pigułki.

Jeśli występują inne objawy, takie jak kaszel, ból głowy, gorączka, letarg lub pobudliwość, poczekaj, aż dudnienie w twoim maleństwie przeminie, nie jest tego warte. Połączenie dwóch lub więcej objawów świadczy o poważnej chorobie, którą należy natychmiast rozpocząć leczenie!