leukocyty w moczu dziecka, co to oznacza Mocz ma ogromną liczbę cech, ale najważniejsze to te, które nazywane są analizą kliniczną. Pozwalają nie tylko sprawdzić pracę wielu narządów, ale także scharakteryzować metabolizm. Ale co jeśli mocz dziecka ma wysoką zawartość leukocytów? W tym artykule omówimy ten problem.

Najpierw dowiemy się, ile z nich powinno znajdować się w moczu dziecka. Jeśli byłeś w wynikach analizy klinicznej swojego dziecka przed leukocytami, zobaczyłeś podobny napis: "3 litry. in point sp. "(co oznacza" 3 białe krwinki w polu widzenia "), wtedy nie powinieneś się martwić. Twoja figura dziecka jest dobra. Ale takie wyniki są możliwe - 30-40 litrów. w sp. Widzimy, że jeśli istnieje wiele z tych komórek, lekarze zapisują średnią liczbę tych komórek. Istnieje wiele leukocytów, tj. specjalista nie może nawet ich zliczyć, a następnie w wynikach analizy można znaleźć taki napis: "leukocyty w całym polu widzenia".

Ważne jest, aby wiedzieć, że są to komórki układu odpornościowego, tj. zwalczają infekcję. Poziom białych krwinek w moczu u dzieci powinien normalnie być u dziewcząt - do 8-10 komórek, a u chłopców - do 5-7. Lepiej jest, gdy zbliży się do 0. Jeśli liczba leukocytów jest wyższa niż powyższe parametry, to pamiętaj, że możliwe jest, że Twoje dziecko przed zbiorem moczu gęsto zjadło, wzięło gorącą kąpiel lub cierpiało z powodu dużego wysiłku fizycznego. Wszystko to powoduje wzrost liczby białych krwinek.

Jest inny czynnik, który może wyjaśnić, dlaczego dziecko ma dużo leukocytów w moczu - naruszenie zasad pobierania moczu. Mama musi ostrożnie podejść do tej procedury, a mianowicie:

  • dobrze jest umyć dziecko mydłem dziecięcym lub kontrolować ten proces;
  • używaj czystego ręcznika lub serwetek, a także sterylnych i suchych naczyń na mocz (lepiej kupić specjalny pojemnik w aptece);
  • weź średnią porcję płynu.

Jeśli przestrzegasz tych zasad i wykluczysz wyżej wymienione powody - możesz mówić o poważnych problemach zdrowotnych o podłożu zapalnym. Zostaną one omówione poniżej.

Dlaczego zwiększają się leukocyty w moczu dziecka?

Kiedy jakiś rodzaj infekcji osiadł w ciele, wtedy te ważne komórki natychmiast zaczynają aktywnie działać - próbują niszczyć inne osoby i mikroby, które są szkodliwe dla organizmu, bakterii.

Zastanów się, co oznaczają leukocyty w moczu dziecka:

  1. Zapalenie układu moczowego, które często występuje u dziewcząt.
  2. Odmiedniczkowe zapalenie nerek Jest niebezpieczną infekcją nerek. Ten problem zaczyna się w pęcherzu, a jeśli nie zostanie znaleziony w czasie, wtedy przechodzi do nerek.
  3. Zapalenie zewnętrznych narządów płciowych.
  4. Problemy z metabolizmem.
  5. Reakcja alergiczna.
  6. Wahania.

Jak widać, prawie wszystkie powody, dla których białe krwinki w moczu dziecka są podniesione, są poważne.

dlaczego białe krwinki w moczu są podwyższone u dziecka Powinieneś wiedzieć, że zapalenie dróg moczowych jest bardzo niebezpieczne. Często na początkowym etapie ma powolny charakter, tj. nie ma gorączki lub innych ciężkich objawów. Jeśli Twoje dziecko skarży się na ból brzucha, gdy idzie do garnka lub boi się iść do toalety - jest to pretekst, by pójść do lekarza. Pierwsza rzecz, od której zaczyna - każe ci się poddać analiza kliniczna moczu.

W artykule zbadano, ile białych krwinek powinno znajdować się w moczu dziecka, a to oznacza, że ​​liczba ta przekracza normę. Pamiętaj, że jeśli rozpocznie się proces zapalny, możesz napotkać poważniejsze problemy o charakterze przewlekłym.