Nie tak dawno temu media opublikowały wiadomość, że słynny aktor Alan Rickman zmarł 14 stycznia 2016 r. W Londynie w 70 roku życia. Zapamiętał swoim fanom żywe ujęcie ról w takich filmach jak "Die Hard", "Perfume" i w serialu o Harrym Potterze.

Najnowsze wiadomości o śmierci Alana Rickmana

Wiadomość o śmierci aktora pojawiła się w prasie w imieniu jego krewnych. Wiadomo, że Alan Rickman zmarł wśród rodziny i przyjaciół. Według poinformowanych źródeł przyczyną śmierci była rak trzustki . Aktor zmaga się z tą poważną chorobą od kilku lat.

Z okazji rocznicy Alana Rickmana, w tym roku planowano wydać książkę z listów i twórczych dzieł fanów aktora i przedstawić ją jako prezent urodzinowy. Po śmierci Alana Rickmana postanawia się jednak wydać książkę, której jedyna kopia zostanie wysłana do żony aktora Rzym horton .

Krótka biografia Alana Rickmana

Alan Rickman urodził się w Londynie 21 lutego 1946 r. W najzwyklejszej rodzinie. Jego matka była gospodynią domową, a jego ojciec pracował w fabryce. Alan Rickman ma dwóch braci i jedną siostrę. Kiedy chłopiec miał zaledwie osiem lat, jego ojciec zmarł na raka płuc. Jakiś czas później matka aktora ponownie wyszła za mąż, ale rozwiodła się po ślubie przez trzy lata.

Alan Rickman zdał sobie wcześnie sprawę, że w życiu każdy może i powinien liczyć przede wszystkim na siebie. Studiował ciężko i, jako uczeń, zdobył prestiżowy grant od instytucji edukacyjnej Latymer. Po ukończeniu szkoły wyjechała na studia do Chelsea School of Art and Design, a następnie do Royal College of Art. W wieku 26 lat Alan Rickman zorganizował własne studio projektowe w Soho. Jednak jego owoce nie przyniosły dochodu. Następnie Alan Rickman postanowił zostać aktorem. Ukończył Królewską Akademię Sztuki Dramatycznej. Podczas studiów wielokrotnie był nagradzany za występy, a także otrzymał stypendium królewskie.

Alan Rickman dostał swoją pierwszą główną rolę filmową w filmie Die Hard. Jego doskonałe aktorstwo i rodzaj postaci sprawiły, że stał się jednym z najlepszych pretendentów do roli "pozytywnych" złoczyńców. Niejednokrotnie Alan Rickman wystąpi w filmach "Robin Hood: The Prince of Thieves", "Rasputin", "Harry Potter" i inni. Oprócz negatywnych ról w filmografii aktora są obecne i pozytywne. Jedną z nich, najbardziej pamiętną i bardzo romantyczną, była rola pułkownika Brandona w filmie "Umysł i uczucia".

Fani Alana Rickmana wielokrotnie powtarzali, że fenomen jego aktorskiego talentu tkwi między innymi w jego głosie. Jego niezwykła barwa i poprawna mowa w języku angielskim decydowały o wyborze aktora do roli Severusa Snape'a w serii filmów o Harrym Potterze.

Aktorstwo Alana Rickmana zostało zauważone za jej udział w tak znanych utworach, jak "Alicja w krainie czarów", "Sweeney Todd, demoniczny fryzjer z Fleet Street", "Gambit", "Seminarium", "Perfumer" i wiele innych.

Alan Rickman był nie tylko utalentowanym aktorem, ale także reżyserem, producentem i scenarzystą. Za życia otrzymał trzy nagrody: "Złoty Glob" w 1997 roku, "Emmy" w 1996 roku i BAFTA w 1992 roku.

Czytaj także
  • Johnny Depp zabrał odwiedzających Disneyland z interaktywnym billboardem.
  • Rima Horton w młodości
  • Biografia Alana Rickmana

W życiu osobistym Alana Rickmana był monogamiczny. W 1965 roku poznał Rimę Horton, aw 1977 roku para zaczęła żyć razem. Po 50 latach randki Alan Rickman i Rome Horton oficjalnie pobrali się. Stało się to znane w 2015 roku, kiedy aktor porzucił swoje małżeństwo w wywiadzie dla niemieckiej publikacji. Według Alana Rickmana ślub odbył się potajemnie i bez gości. Para zaaranżowała ich miłość w Nowym Jorku w 2012 roku.

Алан Рикман в молодые годы Алан Рикман в фильме Крепкий орешек Алан Рикман в фильме Парфюмер
Алан Рикман в фильме Разум и чувстваАлан Рикман в фильме Суини Тодд, демон-парикмахер с Флит-стритАлан Рикман в роли Северуса Снегга в фильме о Гарри Поттере
Алан Рикман часто играл злодеевАлан Рикман с женой Римой ХортонАлан Рикман и Рима Хортон