Koronkowe wesele to namacalny czas, pokazujący moc miłości pary, ich przebaczenie . Uważa się, że wzorce życia rodzinnego są co roku utkane coraz bardziej umiejętnie, jest to nie mniej trudna praca niż prace wykwalifikowanych pracowników. Jeśli para z trudnościami sobie poradzi, będzie tak piękna, jak lilie w dolinie. Dlatego drugie imię tej rocznicy to ślub liliowy z doliny.

Koronkowe wesele - tyle ile lat?

Koronkowa rocznica ślubu jest uważana za tajemniczą i mistyczną, ponieważ przypada na figurę "13". Jest znak, że rzekomo w tym dniu dochodzi do kłótni między mężem i żoną, ponieważ demony sprawdzają stabilność małżeństwa, tak wiele par obawia się daty świętowania i bardzo próżnej. Wszakże w takie święto od dawna odbywały się specjalne rytuały dla ochrony rodziny, strzegące przed machinacjami sił zła. Tym, którzy są zbyt przesądni, warto pamiętać, że 13. rocznica wspólnego życia to także ślub liliowy z doliny, kwiat miłości i piękna.

Co zaprezentować na koronkowe wesele?

Świętujcie 13. rocznicę życia rodzinnego w rodzinie lub bliskich znajomych, pożądane jest zaproszenie gości, którzy byli obecni na weselu. Rocznica ślubu przewiduje prezenty, zwyczajowo daje się rzeczy niezbędne do domu, w którym jest koronka. Co możesz dać ślubowi z koronki - wybór gości jest szeroki:

 • pamiątki lub wazony z ornamentem;
 • produkty wykonane z drewna warto wybrać osiki, która uważana jest za najlepszy amulet;
 • zestawy pościeli;
 • obrusy, narzuty, serwetki z koronką.
co dać za koronkowe wesele

Jakie prezenty dla przyjaciół ślubu z koronki?

Wybierając prezent, najlepiej zacząć od nazwy rocznicy - ślubu koronkowego, wtedy teraźniejszość stanie się nie tylko zapadająca w pamięć, ale i symboliczna. Jeśli pokażesz swoją wyobraźnię i nie będziesz zbyt leniwy w znalezieniu odpowiedniej, możesz znaleźć bardzo interesujący prezent i proszę o znajomych. Co daje ślub z koronkami znajomym:

 1. Pościel z wzorem konwalii.
 2. Ręczniki, przewiązane wstążką.
 3. Obsługa dla 13 osób.
 4. Zestaw do herbaty z koronkowymi serwetkami.
 5. Okręgi od złych duchów: brzozowa miotła, podkowa, figurka gospodyni.
 6. Wiklinowy garnek ze sztuczną konwalia.
 7. Każda figurka wykonana z osiki.
 8. Statek wykonany z drewna z ażurowymi żaglami może być szkarłatny.

Co dać ślubowi koronkę swojej żonie?

Prezent na koronkowe wesele powinien być wybrany dla siebie nawzajem i dla żony. Najlepiej kupić symboliczny prezent, nie z domowego użytku, ponieważ niezbędne przybory można kupić w dowolnym momencie. Lekki, zwiewny, romantyczny - najbardziej kompetentny wybór. Co dać koronkowe wesele ukochanej żonie jej męża:

 1. Komplet koronkowej bielizny, najważniejszą rzeczą jest znać dokładny rozmiar.
 2. Ozdoba z elementami koronki. Można zapakować w oryginalne, tkane pudełko.
 3. Taca z koronkowymi ozdobami, jeśli postawisz na niej misę z konwaliami, dar stanie się szczególnie niezapomniany.
 4. Kasetka do dekoracji, ozdobiona znakami kwiatów.
 5. Koronkowy szalik.
 6. Sukienka z oryginalną koronką.
 7. Modna torebka ozdobiona ażurową chusteczką.

Co przedstawić swojemu mężowi na koronkowe wesele?

Trochę trudniej jest odebrać prezent dla mężczyzny, ale zadanie nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pamiętajcie, że entuzjazm "nowożeńców", na przykład, zatwardziały rybak będzie zadowolony z nowości-pręta, przewiązanego ażurową wstążką. Istnieją inne opcje w tym samym projekcie:

 1. Jego ulubiona woda toaletowa.
 2. Plaid w komplecie z książką.
 3. Meble z wikliny do dacz lub werand własnego domu.
 4. Malowanie pomalowanymi konwaliami.
 5. Sweter z oryginalnymi ażurowymi wzorami.
co dać za koronkowe wesele

Koronkowe wesele - pomysły

Dekoracja ślubna Lacy zapewnia wyjątkową. Przez długi czas znak pozostał: obrusy i serwetki są zawsze układane na stole. Ponieważ koronki nazywały się najlepszym amuletem, goście i mistrzowie nosili przedmioty z ornamentami lub nosili takie chusteczki. Data obchodzona jest z rodziną jako najmilsza rocznica, ale można również zorganizować piknik dla krewnych i przyjaciół. Oryginał będzie imprezą tematyczną, kiedy goście przyjdą pogratulować sobie koronkowym ślubem z konwaliami lub w koronkowej odzieży.

Na 13 rocznicę ślubu zachowało się wiele tradycji, które mogą stać się główną atrakcją nowoczesnej imprezy:

 1. Żona nosi koronkową chustkę, a mąż - ten sam kołnierzyk.
 2. Para daje domową chusteczkę z koronki i prosi o ochronę domu przed demonami. Wcześniej prezent był przymocowany pod piecem, w obecnym mieszkaniu pasowało by każde ciepłe miejsce.
 3. Para sadzi brzozę i zawiązuje wokół niej koronkowy pas. Jest znak, że to drzewo chroni przed demonami.
 4. Dom jest ozdobiony wieńcem o osikach lub gałęziach pokrzywy, słowian nazywali go najsilniejszym amulet od obrażeń . Z góry modliły się kobiety z rodziny, a mężczyźni zebrani ze szczątków gałązek miotły i zamiatali łajno z domu - wraz z ewentualnymi nieszczęściami.